Tag Archives: починал

По двегодишна борба со рак починал познат актер

Актерот Питер Сколари починал во петокот по двегодишна борба со ракот. Имал 66. години. Неговата портпаролка Елен Лубин Саницки ја потврди тажната вест за Deadline. Сколари е најпознат по улогите во сериите како што се „Bosom Buddies“, каде глумеше со Том Хенкс, и по хит серијата „Girls“ на HBO, за …

Повеќе »

УМРЕЛ ШЕФОТ НА НУКЛЕАРНАТА ЦЕНТРАЛА ВО ЧЕРНОБИЛ: Осуден на 10. години напорна работа во последното судење на одговорните за експлозијата

Шефот на нуклеарната централа во Чернобил, кој беше осуден на 10. години затвор во работен логор поради одговорност во нуклеарна катастрофа, почина на 85-годишна возраст. Виктор Брјуканов беше управител на нуклеарната централа Чернобил во Припјат, на северот на Украина, кога експлозијата во нуклеарната централа во април 1986. година испрати облак …

Повеќе »

НЕКОЈ ДА МЕ ПРАШУВА БИ ЖИВЕЕЛ 200. ГОДИНИ: Во 113. година починал најстариот Французин

Жил Теобалд, најстариот Французин починал денеска на 113-годишна возраст во својот дом во Форде де Франс на островот Мартиник, објавило неговото семејство. Теобалд, кој бил рибар, е роден на 17. април 1909. година. Новинарка на Франс прес го сретнал еднаш во 2019. година, а потоа Теобалд и раскажал за неговата …

Повеќе »

(ФОТО) Познат тиктокер (19) загинал во стравична несреќа – бегал од полицијата!

Габриел Салазар (19) , познат тиктокер со повеќе од два милиони следбеници, загинал во сообраќајна несреќа по полициска потера, објави канцеларијата на шерифот на округот Завала во Тексас. Полицаец од Кристал Сити пријавил „сообраќаен метеж“ и тргнал во потрага по бела „Камара“, се наведува во соопштението. Заменик шерифот и полицаец …

Повеќе »

(ФОТО) Трагедија: Почина sвезда од серијата „Сексот и градот“, снимањето е прекинато!

Стенфорд Блеч, најдобриот пријател на Кери, од култната серија „Сексот и градот“, починал на 57 -годишна возраст. Вили Гарсон, кој го играше допадливиот Стенфорд Блеч во серијата „Сексот и градот“ и беше најдобриот пријател на Кери, почина на 57 -годишна возраст. Неговиот син Нејтан (20) објави потресна објава на Инстаграм: …

Повеќе »

(ФОТО) ЗАД СЕБЕ ОСТАВИЛ 7. ДЕЦА – СЕ ЗАЛАГАЛ ПРОТИВ ВАНЦИНИРАЊЕ И НОСЕЊЕ МАСКИ: Радио водител се разболел од Ковид 19 и починал!

Десно ортиентираниот радио водител кој себе се нарекувал „религиозен фанатик“ и ги повикувал луѓето да не се вакцинираат против корона, се разболел од вирусот и почина. Боб Ениарт (62) бил свештеник во црква во Соединетите држави и тврдел дека заговорниците на животот треба да ја одбијат вакцината против корона, бидејќи, …

Повеќе »

Починал славниот француски актер Жан Пол Белмондо (88)

Славниот француски актер Жан Пол Белмондо починал на 88-годишна возраст. #BREAKING French actor Jean-Paul Belmondo has died: lawyer to AFP pic.twitter.com/SKOyJOWdfF — AFP News Agency (@AFP) September 6, 2021 Роден е на 9. април 1933. година, во предградието на Париз. Тој стана познат по улогите во филмови на „Новиот бран“ …

Повеќе »

(ФОТО) Починал највисокиот човек во САД, бил висок 234,5 сантиметри

Највисокиот човек во САД, Игор Вовковински, почина во американската држава во Минесота на 38 -годишна возраст – беше висок 234,5 сантиметри. Неговото семејство објави дека Игор починал од срцев удар во петокот на клиниката Мајо во Рочестер, објави „Си -Би -Ес“. Мајката, Светлана Вовковинска, медицинска сестра на интензивна нега на …

Повеќе »

ПОЧИНАЛА ЅВЕЗДА ОД ФИЛМОТ „Убиј го Бил“: Глумецот умрел од последици на корона вирус

Sвездата на „Убиј го Бил“, Шиничи Чиба Сони починал на 82 -годишна возраст од последици од корона вирусот. Јапонскиот актер и мајстор за боречки вештини бил примен во болница на 8. август поради пневмонија, предизвикана од ковид -19. Влијателниот актер бил приклучен на респиратор, но на крајот сепак и подлегнал …

Повеќе »