Tag Archives: паника

(ВИДЕО) Паника на плажа: Капачи побегнале кога го виделе ова диво животно во морето

На социјалните мрежи се шири видео од плажа во Флорида, каде посетителите забележале неверојатна глетка. Имено, на оваа позната плажа капачите останале шокирани кога виделе младенче од црна мечка како плива во океанот. Иако плажата била преполна со луѓе, тоа не го спречило малото мече да „ужива“ во морските радости, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бик побегнал од сопственикот и влегол во банка. За среќа, никој не е повреден

Во понеделникот во Израел, бик побегнал од сопственикот и влегол во банка, каде што предизвикал голема гужва. Трчал низ ходниците на банката, а вработените безуспешно се обидувале да го фатат. Пред да влезе во филијалата на банката „Леуми“, бикот талкал низ улиците на градот Лод. Безбедносните камери го покажуваат како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ким Бесинџер открила зошто долго се криела: „Беше страшно, не излегував од дома!“

68-годишната Ким БЕСИНЏЕР во последните години ретко се појавуваше во јавноста, а сега отворено зборувала за нарушувањето со кое се бори. Актерката, која своевремено беше прогласена за најубава жена на светот, гостувала во подкастот на Jade Pinkett-Smith, Red Table Talk, и признала дека се бори против агорафобијата. Тоа е еден …

Повеќе »

(ВИДЕО) “Имав напади на паника! Земав дрога и се опивав”: Принцот Хари за прв пат зборувал за најлошиот период во животот и менталните проблеми!

Младиот принц, за прв пат, јавно раскажал детали од неговиот живот… Принцот Хари раскажал сè за најлошиот период од својот живот, кога ја загуби својата мајка Дијана, која загина во сообраќајна несреќа во Париз во 1997. година.   View this post on Instagram   A post shared by Prince Harry …

Повеќе »

(ВИДЕО) РИС нападнал семејство пред куќата: Снимката од вчера ја погледнале 6,7 милиони луѓе

Снимките од надзорните камери на рисот како напаѓа американско семејство се појавија на Интернет и од вчера се прегледани повеќе од 6,7 милиони пати. Видеото покажува семејство како се подготвува да се качи на семеен автомобил, но потоа жената вреска затоа што ја нападнал – рис. Мажот веднаш реагирал и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сите ние сме Ангела Меркел: Хит видео на лидерката без маска

Доцните на работа, набрзина го барате паричникот да го ставите во торбата, ги барате клучевите, брзо ги облекувавте чевлите, конечно излегувате и пред зградата сфаќате: ја заборавивте маската. Веруваме дека ова им се случило на сите, а Ангела Меркел тоа го има снимено на камера. Маските станаа дел од нашите …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЛУДА МАЈКА – ДЕЦАТА ВРЕСКААТ, МАЈКАТА ЛЕЖИ СО ПРОБОДЕН ЈАЗИК: Децата никогаш нема да и ја заборават оваа сурова шега!

Мајка со доста откачена смисла за хумор смислила како на своите деца да им приреди незаборавна шега. И’, успеала во тоа,а децата сигурно никогаш нема тоа да и го заборават. Што направила оваа жена? Набавила лажен јазик и низ него протнала ножици. Потоа тој јазик го ставила меѓу усните, ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ПУСТИ СТРАВ – ВИДЕЛ ИНЈЕКЦИЈА И РЕШИЛ ДА ИСЧЕЗНЕ! Забарот не можел да верува што му прави пациентот!

Кога некој „ќе навлече страв“ од стоматолог, тогаш секое одење на поправка на забите е болна сцена.Уште кога ќе го слушне звукот на „буѓалката“ или гледа инјекција за анестезија, се создава агонија. Таков бил случајот со овој човек кој едвај седел на забарското столче. Откако стоматологот утврдил што да прави …

Повеќе »