Tag Archives: никол кидман

(ВИДЕО) „The Upside“: Филм кој вас ќе ве насмее до солзи, но и емотивно ќе ве допре

„Ова е филм кој вас ќе ве насмее до солзи, но и емотивно ќе ве допре“, се најавува од продукцијата на филмот „The Upside“ во кој главните улоги ги имаат Брајан Кренстон и Кевин Харт, како и оскаровската Никол Кидман. Станува збор за пријателство кое никој не го очекувал помеѓу …

Повеќе »

(ФОТО) Не се откажувале: Славни парови на кои сурогат мајки  им родиле деца

Имале се’ што можеле да замислат, но многу од овие ѕвезди со години чекале да им се оствари една од најголемите животни желби – да станат родители. Имале проблеми со плодност и мака мачеле со зачнувањето па многумина се одлучувале на вештачко оплодување или на опцијата кој е се’ почеста, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ ФОТО) Доделени Златните глобуси: Најдобри „Големите мали лаги“ – Глумиците, во црно, во знак на протест!

Синоќа е одржано 75. доделување на Златните глобуси, а остварувањата кои доминирале во номинациите, но и наградите се „The Shape of Water“, „The Post“, „The Handmaid’s Tale“ и “Big Little Lies“. Погледнете ја комплетната листа на добитници. „Добра вечер дами и вие кои сеуште сте господа. Во 2018. година сме …

Повеќе »

(ФОТО) Се’ поради улога: Холивудската дива станала скоро непрепознатлива

На листата на глумци кои поради тешки улоги успеале да отидат чекор понатаму сега им се придружила и 50. годишната Никол Кидман… После сознанијата за добиената номинација за Златен глобус во категоријата „Најдобри изведби на глумица во мини серија или ТВ филм“ за улогата во хит серијата „Мали лаги“, холивудската …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Доделени наградите „Еми“:Ова се најдобрите серии во 2017. година

Серијата „Приказната на слугинката“ триумфирала на синоќешното доделување на Еми наградите земајќи четири главни титули Серијата освоила награди за најдобра драма,најдобар режисер (Рид Морано), најдобра глумица (Елизабет Мос) и најдобра споредна улога (Ен Дауд).Продуцентот Брус Милер и се заблагодарил на писателката Маргарет Атвуд „која за нас го создаде тој свет“. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Никол Кидман изненадила на доделувањето на Еми: И’ со бакнежот во уста и со говорот

Оскаровката која синоќа на доделувањето на наградите Еми се закитила со  статуетка  изненадила и шокирала. Никол Кидман прво ја изненадила целата сала кога го бакнала во уста колегата,Александер Скарсгард (којво серијата „Големи мали лаги“ го глуми нејзиниот насилен сопруг) а потоа се избламирала во текот на говорот кога ја примала …

Повеќе »

(ФОТО) Дали се ова 4. најубаво облечени дами на 69. доделување на наградите Еми?

Една од најважните вечери во животот на секој холивудски глумец, посебно глумиците, кои за таа вечер внимателно ги избираат фустаните, кои ќе ги носат на црвениот тепих, а ништо поинаку не било ниту оваа година. Синоќа во Лос Ангелес е одржано 69. доделување на наградите Еми. Една од најважните вечери …

Повеќе »