Tag Archives: манекен

Ненадејно починал 27-годишен манекен

Џереми Рулеман претходно студирал психологија, но во 2017 година решил да ја продолжи кариерата како модел Моделот Џереми Рулеман ненадејно починал на 27-годишна возраст. Причината за смртта на младиот американски модел засега е непозната, а меѓу првите кои ја објавија неговата смрт е дизајнерот Кристијан Сириано, кој го сметаше Рулеман …

Повеќе »

Популарен МАНЕКЕН ненадејно починал на 29 години: Откриена е причината за смртта

Голема трагедија На 29-годишна возраст ненадејно починал хрватскиот модел Патрик Цветко. Како што објави Кхрватскиот Story, Цветко доживеал епилептичен напад, а веста за неговата смрт ја потврдила неговата пријателка Елена Диздар на својот Инстаграм профил. Почивај во мир пријателе“, напишала таа. Цветко почнал да се занимава со манекенство на 19 …

Повеќе »

(ФОТО) Позната актерка во прегратките на 15. години помлад манекен, не се одвојува од неа

А ниту таа е од него… Актерката Сиена Милер (40) била забележана со момчето Оли Грин (25) на одмор во Франција. Тие биле фатени додека пливале во базен на луксузен хотел. View this post on Instagram A post shared by Just Jared (@justjared) Милер никогаш не ја симнувала насмевката во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СВЕТОТ ОСТАНАЛ БЕЗ ЕДЕН ОД НАЈУБАВИТЕ МАЖИ: Бил модел и пејач, а по него лудувала и Мадона!

Пејачот Бој Џорџ на својот Инстаграм профил ја објавил веста дека Ник Кејман починал. Тој имал 59. години. Познатиот пејач и sвезда на осумдесеттите години се збогувал со Ник Кејман со потресни зборови. Инаку, за многумина, тој беше еден од најубавите мажи на светот досега.   View this post on …

Повеќе »

(ВИДЕО) Алек Наумовски 30 години дел од модната сцена: „Малку фалеше да бидам со Џенифер Лопез“

 Алек Наумовски и Надица Георгиева, можеби едни од најуспешните модели во деведесеттите, и денес се синоним за македонската мода и манекенство. Пред 20 години ја формираа агенцијата „Моделс ИН“. Идејата беше да им помогнат на македонските модели да градат светска кариера. На почетокот не било лесно да се стекне довербата …

Повеќе »

(ФОТО) Преслатко момче со Даунов синдром позира за детски брендови

„Откако дознав за дијагнозата, во 13-та недела од бременоста, се загрижив за тоа како другите ќе го гледаат Емет и сакам секој да го види како што е, не само како дете со попреченост“. Едногодишниот Еммет Лори од Калифорнија, со Даунов синдром, стана хит на Инстаграм, откако неговата мајка Сара …

Повеќе »

(ФОТО) Рита Ора има нов дечко и тоа шест години помладиот син на славен глумец!

Дека помеѓу нив постојат љубовни искри се дознало овој понеделник, кога Рита Ора и Раферти Ло се видени како држејќи се за раце заедно заминуваат од афтер парти забавата организирана на годинешното доделување на British Fashion Awards… Дека „помладото е послатко“ открила и 29. годишната косовска пејачка Рита Ора, една …

Повеќе »

(ФОТО) Неверојатна трансформација: Од дебел продавач на осигурување до топ модел

33. годишниот модел кој порано работел како продавач на осигурувања наталожил килограми поради работата до дома,но и затоа што не можел да тренира поради повреда на коленото. Дебелкиот продавач на осигурувања, Гвилим Пуг, ги придобил фановите ширум светот откако ослабнал 40. килограми и пуштил симпатична брада, но снимил и реклама …

Повеќе »

(ФОТО) Запознајте го секси внукот на Чарли Чаплин: Кевин е манекен!

Роднината на Кевин, Оона Чаплин, посебно внимание привлекла со улогата во серијата „Игри на престолите“ каде ја отелотворила Талиса Старк. Во седмата епизода се соблекла гола за „жешки сцени“ на секс… Легендарниот глумец и комичар Чарли Чаплин умрел во 88. година, а во текот на животот имал бројни афери. Се …

Повеќе »