Tag Archives: лето

РАЗЛАДЕТЕ СЕ ВЕДНАШ И СЕГА: Инстант совети како да ја намалите температурата

Сигурно се прашувате како веднаш да се разладите. Температурата скока, најавен е црвен метео аларм, а ние имаме инстант совети за намалување на температурата. Како да се разладите е прашањето кое сигурно си го поставувате денес. Според најавите на УХМР, се предвидуваат 40 степени, а екстремните горештини претставуваат сериозен ризик …

Повеќе »

ЧЕСТА ПОЈАВА ВО ЛЕТО – Зошто високите температури предизвикуваат главоболки и што можете да направите за да ги спречите!

Главоболка предизвикана од топлина се јавува кога изложувањето на високи температури ја надминува способноста на телото ефикасно да ја регулира температурата. Ова може да биде резултат на продолжено изложување на топлина, напорна физичка активност на високи температури или поминување време во средини како што се сауни. Според здравствените експерти, прекумерната …

Повеќе »

ЉУБОВТА ИМ ЧУКА НА ВРАТА: 4 хороскопски знаци кои летово ќе запловат во судбоносна врска

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Овие хороскопски знаци до крајот на летото ќе ја најдат љубовта на својот живот! Под ѕвезденото небо, на луксузни патувања и низ незаборавни авантури ќе уживаат во романтични вечери …

Повеќе »

ОВИЕ НАМИРНИЦИ ТРЕБА ДА ГИ ЈАДЕТЕ ПРЕКУ ЛЕТО: Содржат голема количина на вода

Обезбедете му на вашето тело потребната хидратација за време на тропските горештини Бидејќи дехидрацијата може да дојде брзо, во зависност од начинот на живот, активноста и општото здравје, многу е важно редовно да се хидрирате во летните месеци. Ова е особено случај за време на најтоплите денови, кога температурата надминува …

Повеќе »

ГОЛЕМ ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА ЛЕТО 2024: Кој ќе процвета, а кој нема да биде многу фаворизиран од ѕвездите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Љубовниот хороскоп за јуни 2024 година е само најава за промените кои ќе ги донесат следните три месеци, најавуваат астролозите. Во љубовниот хороскоп доминира Јупитер кај Близнаците, кој ќе …

Повеќе »

Три знаци кои ги очекуваат големи промени до крајот на летото

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… АСТРОЛОГИЈАТА ни дава увид во важните пресврти и трансформации кои не очекуваат. Додека летото носи сонце, море и релаксација, за некои хороскопски знаци ова ќе биде период на големи …

Повеќе »

УТРЕ ЗАПОЧНУВА ЛЕТОТО: Нема на сите да им оди според планираното, но 5 хороскопски знаци веќе почнуваат да слават!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астрологијата открива на кои хороскопски знаци почетокот на летото 2024 година носи среќа! Летото 2024 година започнува во четврток, 20 јуни 2024 година во 22:50 часот и завршува во …

Повеќе »

Фотографија од базен во нечиј двор ги воодушеви луѓето на Фејсбук, а веднаш ќе видите зошто

Фотографија од базен во нечиј двор ги воодушеви луѓето на Фејсбук, а веднаш ќе видите зошто Некој дошол до интересна идеја за создавање на поволно катче за освежување во својот двор. Убавата глетка, наводно, ни доаѓа од Унгарија.    

Повеќе »

Тие ќе имаат бурно лето: Лавовите ќе газат се пред себе, а кого го чека незаборавна љубов?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ѕвездите беа навистина вредни и ова лето подготвија бројни предизвици за поединечни членови на Зодијакот Летото носи бројни предизвици за поединечни хороскопски знаци. Кога ситуацијата ќе „заглави“ на небото, …

Повеќе »