Tag Archives: лето

ОВИЕ 3. ЗНАЦИ ЌЕ ИМААТ НЕЗАБОРАВНО ЛЕТО: Тврди рускиот астролог Павел Глоба!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Рускиот астролог Павел Глоба открива што не чека ова лето… Павел Глоба смета дека три знаци на Зодијакот ќе имаат незаборавно лето, еве ги: За луѓето родени во знакот …

Повеќе »

Какво време не очекува во наредните две недели: Топло но и изненадувања

УХМР излезе со петдневна временска прогноза, но ние се потрудивме да ви овозможиме увид во временските прогнози за наредните две недели преку AccuWeather… УХМР за денес најавува сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.Темпеатурите ќе се искажат до 33. степени. За утре се најавува …

Повеќе »

Пристигнува летото, ПОМОГНЕТЕ му на своето ЛИЦЕ! На овие 5. работи обрнете посебно внимание!

Со доаѓањето на потопло време, потребно е да се поправи негата на лицето. За кожата на лицето треба да се грижите во текот на целата година, но со промената на годишните времиња, потребно е да се промени начинот на нега. Иако витаминот Д е здрав, прекумерната изложеност на сончеви зраци …

Повеќе »

(ФОТО) ОВОЈ ЕВРОПСКИ ОСТРОВ Е ОАЗА БЕЗ КОРОНА: Сардинија од денес се враќа во нормала

Додека во северна Италија се зголемува бројот на нови случаи на ковид 19, островот Сардинија го доби посакуваниот статус на „бела зона“, што значи дека ќе биде дозволено повторно да се седи во ресторани и кафулиња во текот на вечерта, како и повторно да се отворат спортски сали, кина и …

Повеќе »

ПОВТОРНО ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО: Еве што не ичекува од утре!

После дождливите денови беше најавено многу топло и спарно време, но нема да биде баш така… Од утре следува период кога во претпладневните часови ќе преовладува сончево време, а во попладневните на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат за време на викендот. …

Повеќе »

ПРИСТИГНУВА ОПАСЕН ЖЕЖОК БРАН – ПЛАНЕТАТА ВО ЦРВЕНО: Во Америка смртоносни температури од 50. степени, во Европа пеколно, а најлошото допрва се очекува!

Топлотниот бран зафати многу земји низ целиот свет. Предупредување поради опасен топол бран е на сила во САД овој викенд, особено во југозападните области каде се очекуваат температури до 50. степени Целзиусови, соопшти Националната метеоролошка служба. Особено тешка состојба се очекува во Јужна Калифорнија. Температури од 49. Целзиусови степени се …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е омилената боја на Французинките ова лето: Лесно се комбинира, прекрасно оди со исончан тен!

Лето, сонце – топлите денови и убавото време ни нудат совршена можност да ја опремиме нашата гардероба со воздушести фустани,разиграни здолништа и нежни маици или блузи. Се разбира, со боите можеме да експериментираме, повеќе од вообичаено. За да добиеме инспирација за бојата, оваа година ќе погледнеме кон Франција. Имено, француските …

Повеќе »

(Рецепт) ОМИЛЕН ЛЕТЕН ТРИК – ЖОЛТИТЕ ФЛЕКИ ОД ПОТ ИСЧЕЗНУВААТ БЕЗ МАКА: Жена открила луда комбинација која ја спасува белата облека!

Конечно можете да се опуштите во омилените летни парчиња без да размислите што ќе затекнете кога ќе ги соблечете… Многу се потиме во текот на летото, а тоа може да биде вистинска катастрофа за облеката. Белите маици, фустани и кошули се особено критични кога комбинацијата на пот и дезодоранс предизвикува …

Повеќе »

До среда не очекува сончево и топло и температура над 30 степени: Еве што не очекува за викенд!

Утре (вторник) и во среда времето ќе биде сончево и многу топло со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени. Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал …

Повеќе »