Tag Archives: лето

(ВИДЕО) Скопје – прекрасна метропола опасна после дожд!

Скопјани навистина немаат среќа со условите за живот. Преку зима се гушат во смог и опасни гасови, а преку лето едно невреме се’ парализира – ај што се наполнија улиците (којзнае каква е атмосферската канализација и откога не е исчистена), па дури и во автобуси одеа со чадори… Откако овие …

Повеќе »

(ФОТО) Топ 20. костуми за капење со кои ќе привлекувате погледи ова лето!

Летото, годишните одмори, излежувањето на сонце се се’ поблиску па за вас издвоивме многу убави и женствени костуми за капење во кои тешко дека на плажата ќе минете незабележано… Моделите се прекрасни, а меѓу нив по нешто за себе можат да пронајдат и витите жени, но и оние со нешто …

Повеќе »

Првиот снег ги побеле високите планинските врвови во Македонија

Мала снежна прекривка, иако сеуште календарски е лето, има во планинските предели каде надморската висина е над 2500 метри, пренесува SkiMacedonia. Со последното заладување, врнежите од дожд биле заменети со малку снег, и тоа во региони на Пелистер, Кораб и Шар Планина.

Повеќе »