Tag Archives: лето

Краставица и лимон се состојки за наједноставната маска за лице: Се прави брзо и лесно!

Краставицата е лесно достапен зеленчук полн со хранливи состојки кои се корисни за нашето тело и кожа. Содржи антиоксиданси како каротин, витамин Ц, витамин А, зеаксантин и лутеин. Краставицата е исто така омилен екстракт кога станува збор за формулирање на козметички производи. Значи, маска за лице од краставица што можете …

Повеќе »

Во Грција нови олеснителни мерки – стапуваат на 12. јуни!

Грција од 12. јуни ќе го скрати ноќниот полициски час и ќе дозволи музика во отворените делови на локалот, објавија тамошните власти. Бидејќи епидемијата полека се смирува, мерките за превенција за ширење на короната полека се олеснуваат во Грција. Новата одлука, која треба да стапи на сила на 12. јуни, …

Повеќе »

Хороскоп за лето 2021: Време за вљубување за овие 4. знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Летото, одморот и морето се идеално време да се заљубите, а хороскопот за летото 2021 година вели дека тоа ќе го сторат четири знаци! Летото 2021 година ќе биде …

Повеќе »

ОВИЕ 3. ЗНАЦИ ЌЕ ИМААТ НЕЗАБОРАВНО ЛЕТО: Тврди рускиот астролог Павел Глоба!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Рускиот астролог Павел Глоба открива што не чека ова лето… Павел Глоба смета дека три знаци на Зодијакот ќе имаат незаборавно лето, еве ги: За луѓето родени во знакот …

Повеќе »

Какво време не очекува во наредните две недели: Топло но и изненадувања

УХМР излезе со петдневна временска прогноза, но ние се потрудивме да ви овозможиме увид во временските прогнози за наредните две недели преку AccuWeather… УХМР за денес најавува сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.Темпеатурите ќе се искажат до 33. степени. За утре се најавува …

Повеќе »

(Рецепт) Совршен пилинг за стапала кој можете и’ сами да го направите

Времето за сандали и голи нозе се ближи, што значи дека е вистинско време да ја поправите задебелената кожа на петиците. Добрата работа е што за тоа не ви треба секогаш козметичар, туку можете сами да направите домашен пилинг за стапала. Масло од кантарион Груба кожа на стапалата која се …

Повеќе »

Пристигнува летото, ПОМОГНЕТЕ му на своето ЛИЦЕ! На овие 5. работи обрнете посебно внимание!

Со доаѓањето на потопло време, потребно е да се поправи негата на лицето. За кожата на лицето треба да се грижите во текот на целата година, но со промената на годишните времиња, потребно е да се промени начинот на нега. Иако витаминот Д е здрав, прекумерната изложеност на сончеви зраци …

Повеќе »

Подгответе ги стапалата за лето: 5. чекори до негувана кожа

Летото е пред нас, а удобните патики почнуваат да им отстапуваат место на сандали и влечки, истакнувајќи ги стапалата. Внимателен педикир, длабока хидратација и мека кожа се неопходни за повторно да ги носиме омилените влечки, сандали и „јапанки“ – флип апостолки. Еве 5. едноставни совети за сјајни стапала и ви …

Повеќе »

(ФОТО) „ВОГ“: Модели на сандали кои најмногу ќе се носат ова лето

Времето наскоро ќе се стабилизира, па повторно ќе скокнеме во сандали и ќе заборавиме на другите чевли. Секоја сезона ни носи нови трендови, а списанието „Вог“ има предлози за летото. Потоплото време со себе носи потреба за пар (или два) цврсти летни сандали. Можеби ги ставивте вашите омилени модели на …

Повеќе »