Tag Archives: лаги

(ФОТО) Кралското семејство и Би-Би-Си се во војна

Кралското семејство на Велика Британија презело редок чекор објавувајќи заедничко соопштение во кое се осудува Би-Би-Си за давање кредибилитет на „претерани и неосновани тврдења“ во документарен филм што бил емитуван во понеделникот вечерта. Првата епизода од документарниот филм во два дела „Принцовите и медиумите“ се фокусирал на односот помеѓу принцот …

Повеќе »

20 НАЈГОЛЕМИ ЛАГИ поврзани со сексот – дали верувате во некоја од нив!?

Најчесто тоа е производ на незнаење, но и на предрасуди. И навистина има многу од нив! Како дојдоа до овие невистини? Обично се работи за незнаење, но има и предрасуди. Во продолжение дознајте кои се лагите. 1. За да може сексуалниот однос да се карактеризира како добар, двајцата партнери мора …

Повеќе »

Мајстори на измама и лаги: Овие хороскопски знаци ќе ве изневерат кога најмалку очекувате!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие едноставно не знаат што значи лојалност Астролозите велат дека со луѓето родени во овие 3 хороскопски знаци никогаш не знаете на што сте. Тие се непредвидливи и кога …

Повеќе »

(ФОТО) Надбискупот кој ги венчал Меган и Хари ги разоткрил сите лаги кои ги кажале во интервјуто на Опра

Архиепископот од Кантербери потврдил дека Меган Маркл и принцот Хари не биле законски венчани во нивната градина три дена пред кралската венчавка. Меган и рече на Опра Винфри за време на интервјуто, кое крена многу прашина, дека парот се венчал во задниот двор пред раскошната церемонија во замокот Виндзор на …

Повеќе »

Девет лаги за короната кои можат скапо да не чинат

Собир на контра-вакцини и теоретичари на заговор кои се собираат по цека Европа всушност се сите оние кои шират опасни лаги и дезинформации за коронавирусот.Еден сличен собир се случи минатиот викенд во Белград кога додека многу луѓе по болниците се борат за своите животи, други заиграа оро… Познат доктор од …

Повеќе »

Хороскопски знаци кои лажат штом ја отворат устата

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Сите понекогаш лажеме, од разни причини и повеќе или помалку успешно, но припадниците на овие знаци на Зодијакот се мајстори за прикривање на вистината. Лажењето е еден од основните …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци често лажат во врските

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Луѓето лажат од различни причини. Некој го прави тоа за да избегне конфликт, некој за да не повреди други, а некој за да излезе од неволја. Сепак, проблемот се …

Повеќе »

Овие три хороскопски знаци најмногу лажат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Иако сите ние лажеме повремено, има луѓе кои сакаат тоа да го прават многу почесто. Без разлика дали станува збор за „бели лаги“ или вистински големи лаги, некои од …

Повеќе »

Во овој знак се раѓаат најголемите мајстори на манипулацијата: Ќе излажат кога ќе имаат потреба – се’ што ќе кажат проверете три пати!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Близнаци е многу тешко да се разберат и да се сфатат – променливоста и двојноста е вистинскиот збор за овој двоен знак. Близнаци се експресивен и остроумен знак, но …

Повеќе »