Tag Archives: евросонг

(ФОТО) Утре почнува Евросонг – нови правила поради корона вирусот

Околу 3.500 навивачи со негативен тест за ковид ќе учествуваат во финалето на 22. мај во салата „Ахој“ Се враќа кичестиот гламур на Евровизија. Откако минатата година беше откажана поради пандемија, Холандија ќе организира европски телевизиски натпревар во вторник и четврток, за кога е закажано полуфиналето, а големото финале е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дарко Димитров:„Секое утро станувам и си велам дека јас сум никој и ништо, па ослободен од мислите почнувам да работам од нула!“

Композиторот и продуцент Дарко Димитров, раскажува за српската песна за Евросонг, како ја запознал сопругата Маја пред 30. години, за децата и татко му Славе Димитров, како сакал да биде режисер, а не музичар, но и за ѕвездите со кои снима, што ги советувал Цеца и Анастасија кога ја снимале …

Повеќе »

(ФОТО) Кончита победила на Евросонг, признала дека има ХИВ: Сега се појави на Евровизија и никој не верува како изгледа!

Поранешната евровизиска победничка Кончита Вурст од многумина не беше препознаена кога се појавила во специјалната „Евровизија“ што се емитуваше ширум светот наместо планираното финале на натпреварот, откажано поради пандемијата на корона вирусот. View this post on Instagram thank you for bringing my hair back in shape @mrmartinz 😍 Thank you …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавен спотот за евровизиската песна „YOU“ со која Васил Гарванлиев ќе нè претставува во Ротердам:„Рефрен што влегува во уво…“

Синоќа, како што беше најавено, беше промовиран спотот за песната „YOU“ со која Васил Гарванлиев ќе ја претставува нашата држава на овогодишното издание на Евровизија. „YOU е покана за сите да се поврзат, отворат, танцуваат и го слават моментот“, нагласи македонскиот пејач, кого на 12. мај го очекува настапот на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова се српските претставнички за Евросонг: Британците веќе пишувале за секс скандал на една од нив!

Србија на Евросонг ќе ја претставува женскиот бенд Hurricane. Песната со која ќе настапат во Ротердам се вика Hasta la vista, а добила најмногу гласови на нивниот избор „Беовизија“. Групата во ноември 2017. година ја основале Сања Вучиќ, Ивана Николиќ и Ксенија Кнежевиќ од Србија, следејќи ја својата љубов кон …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Евросонг 2019: Парада на кич и лоши композиции – покрај вакви песни и изведувачи Тамара Тодевска е меѓу фаворитите за победа!!

Во тел Авив, Израел, се одржа првата полуфинална вечер а гледачите можеа да проследат настапи од 17. земји. Од она што го видсовме и слушнавме – а имаше се и сешто – од бизарности до кич, па и фалш пеење,песната „Proud“ и Тамара Тодевска со нејзините изведувачки квалитети е неколку …

Повеќе »

Вечерва финале на „Песна на Евровизија 2018“

Во големото финале на Евровизиската сцена ќе видиме вкупно 26 земји и национални евровизиски претставници, по 10 земји од полуфиналните вечери, националните евровизиски претсавници на земјите од Големата Петорка и земјата домаќин Португалија. Со директниот пренос од втората полуфинална вечер во четвртокот на 10 ти мај, се дефинираа новите десет …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Секси агентката Кенси Блу го сака и води „Евросонг“: „Сопругот ме наговори!“

„Мојот народ се гордее што сум успеала и мило ми е поради тоа. Како 16. годишна реков дека ќе дојдам до Холивуд и тоа и’ се случи“, раскажала Даниела Руа. „Тоа е најдолго телевизиско натпреварување во светот и тешко е да не се биде возбуден поради тоа. Беше дел од …

Повеќе »