Tag Archives: џорџина

(ФОТО) Партнерката на Роналдо со ова „купила“ погледи на ЕП: Убавата Џорџина сподели серија фотографии

Џорџина Родригез деновите ги минува во Минхен на Европското фудбалско првенство каде со сето срце го поддржува својот партнер Кристијано Роналдо. Во неодамнешната објава на Инстаграм, Џорџина сподели неколку фотографии, а главниот фокус е на нејзиниот партнер кој го води својот тим до победа. Во објавата се појавија различни фотографии …

Повеќе »

(ФОТО) ВИДЛИВА ТРАНСФОРМАЦИЈА – Објавени се досега невидени фотографии од Џорџина Родригез од нејзините помлади денови

Објавени се досега невидени фотографии од Џорџина Родригез во раните дваесетти години, кои ја откриваат трансформацијата на нејзиното тело. Пред брзите автомобили, јахти, скап накит и големи куќи, Џорџина работела како продавачка во мадридската продавница на Гучи каде го запознала тогашниот ас на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо. 28-годишната девојка уживала …

Повеќе »

(ФОТО) Кристијано Роналдо застанува на „лудиот камен“? – „Таа го заслужува тоа, сакам свадба“

Во големото интервју, кое му го даде на британскиот водител Пирс Морган, еден од најдобрите светски фудбалери Кристијано Роналдо зборувал за врската со долгогодишната партнерка Џорџина, плановите за венчавка и смртта на синот. Само седум месеци по трагичниот настан, Кристијано нашол сила јавно да проговори за своето починато дете, а …

Повеќе »

(ФОТО) ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ НА РЕАЛИТИ СЕРИЈАТА – Џорџина проговорила за загубата на синот: „Во еден миг го доживеав најдобриот и најлошиот момент во мојот живот!“

На шпанскиот фестивал посветен на телевизијата наречен „FesTVal“ бил прикажан клип од претстојната втора сезона на реалити серијата „Soy Georgina“, каде Георгина Родригез, инфлуенсерка и девојка на фудбалерот Кристијано Роналдо, за првпат проговорила за загубата на нејзиниот син. Џорџина Родригез, наводно, потпишала голем договор со Нетфликс на почетокот на годината …

Повеќе »

(ФОТО) Луѓето не веруваат во што Џорџина дошла во црква: Шамија на главата и кратко здолниште не одат

Вереницата на фудбалерот Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез, го посетила португалскиот храм Фатима каде им се придружила на аџиите, но на многумина не им се допаднал фустанот што таа го избрала за оваа пригода. Имено, 28-годишната Георгина на својот Инстаграм профил објавила неколку фотографии од црква на кои позира во тесен …

Повеќе »

(ФОТО) НОСИ ПОСЕБНО СКАП НАКИТ – Џорџина прошетала по улиците на Манчестер во модна комбинација вредна два милиони евра

Џорџина Родригез често привлекува внимание со своите комбинации, а последната од серијата беше во фокусот на јавноста поради цената. Манекенката се прошетала низ Манчестер во комплет вреден два милиони евра, а најскапи од комбинацијата биле модните додатоци. Благодарение на стилот и начинот на облекување, но и тоа што е девојка …

Повеќе »

(ФОТО) Џорџина ги разнежнила обожавателите со нова фотографија од ќеркичката: „Мојата малечка, голем благослов“

Џорџина Родригез ги израдувала своите фанови и објавила нова фотографија од ќерката Бела Есмералда. – Бела Есмералда. Малечка моја, голем благослов, напишала Џорџина во описот на фотографијата. И’ Роналдо веднаш одговори во коментарите, оставајќи емотикон за срце, а фотографијата набрзо собрала повеќе од милион лајкови. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ФОТО) Џорџина по породувањето позирала во костим за капење и го урнала митот за совршените тела на познатите убавици

Во последно време сите погледи се насочени кон Џорџина и Роналдо, а секој нивни потег будно се следи. Славниот пар моментално ужива на семеен одмор, а на социјалните мрежи прикажале нереални сцени. View this post on Instagram A post shared by Georgina Rodríguez ✨ (@georgina__ir) Додека уживаат на луксузна јахта, …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо и Џорџина очекуваат близнаци – „Полни сме со љубов. Едвај чекаме да ве запознаеме!“

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо и неговата избраничка Георгина Родригез очекуваат  близнаци. „Мундо Депортиво“ објави дека по Алана Мартина, родена 2017 година, Роналдо и Џорџина  ќе добијат ново засилување. Кристијано и Џорџина на нивните профили на Инстаграм објавиле иста фотографија со текст дека очекуваат близнаци – „Нашите срца се полни со …

Повеќе »