Tag Archives: честитки

(ФОТО) Здравко Чолиќ трогнат од пораката на ќерките за роденден:„Тато ти си мој идол!“

Здравко Чолиќ откако е во брак, помалку „се забавува“ и повеќе време минува дома. И понатаму мисли дека човек не треба од ништо да се откажува, но повеќе, вели, не излегува секоја вечер на „лумперајки“… „Среќен роденден на најдобриот татко на светот!Мојот идол, моето се! Те сакам најмногу на свет!“, …

Повеќе »

(ФОТО) Луис Хамилтон, со емотивна порака, му го честиташе роденденот на Михаел Шумахер:„Продолжи да се бориш Шампиону!“

Петкратниот светски шампион во Формула 1, не заборави да му го честита роденденот на седумкратниот шампион Михаел Шумахер, кој пред неколку дена го прослави 50. роденден. „Ти посакувам среќен роденден Михаел, 50. години живот и оставина која ќе трае секогаш.Каква честе да се каже дека и јас се тркав со …

Повеќе »

Ова се 15. најубавите пораки да честитате Божик!

Нека бадниковата вечер го избрише сето она што сакаш да го заборавиш, а божикното утро ти исплете венец од здравје, среќа, љубов и божји благослов! Модерната технологија го промени начинот на живот, а недостатокот на слободно време доведува до тоа Божиќ се’ почесто да се честита со испраќање пораки преку …

Повеќе »

(ФОТО) Божиќни честитки на славните: Еве како изгледаат празниците во нивните домови!

Бројни познати лица од светската сцена на своите верни фанови им посакале среќен Божик.Семејните честитки покрај украсените елки ги исполниле социјалните мрежи. Традицијата на божиќни честитки и оваа година е испочитувана од многу познати личности, некои на не премногу креативен начин но сепак им го честитале Божик на сите кои …

Повеќе »

(ФОТО) Новак Ѓоковиќ испратил прекрасна честитка на хрватската Дејвис куп репрезентација

Новак Ѓоковиќ и честитал на Дејвис куп репрезентацијата на Хрватска за освојување на титулата… Најдобриот тенисер на светот на Твитер им честитал на Чилиќ и колегите кои во Лил со 3:1 славеле против Франција во последното издание на Дејвис Купот во ваквиот формат на натпреварување. „И честитам на хрватската тениска …

Повеќе »

(ФОТО) Мистериозна порака: Што Швајнштајгер крие за Ана Ивановиќ?

Ана Ивановиќ денес наполнила 31. година, а сопругот Бастијан Швајнштајгер на Инстаграм и упатил многу романтична порака. Бившиот германски репрезентативец покрај фотографијата на која позираат во безбол дресови на кои ги пишува нивните презимиња и нејзиниот број години, напишал:„Среќен роденден на неверојатната жена и мајка, има многу прекрасни години, но …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) На детето на кое никој не му дојде на роденден му се остварила најголемата желба

Шестгодишниот Теди ќе го памти овој роденден. Откако на прославата ги поканил сите 32. соученици и пријатели, а никој не се појавил, светот го обиколи фотографија на која тој седи сам покрај масата во една пицерија полна со чинии. Неговата мајка Сил Мазини од некои родители добила информација дека нивните …

Повеќе »

(ФОТО) Денес е роденден на нивната ќеркичка: Да и испратиме честитки и покажеме дека сме против расизмот!

Овој млад брачен пар го прославува роденденот на нивната малечка ќеркичка. На фотографијта гледаме среќен млад пар и тоа од три раси – белец, црнкиња и мелез…Но, најважна е љубовта која ја имаат. Дали ќе и честитате роденден и ќе покажете дека сте против расизмот…Како и дека љубовта победува се! …

Повеќе »

(ФОТО) Цел свет се натпреварува во честитките на Хрватска: Колинда изненадена од Заев и Димитров!

После победата на Хрватска во полуфиналниот натпревар на Светското првенство во фудбал против Англија следеле честитки од сите страни. Избравме неколку од нив… Американскиот амбасадор во Загреб,Роберт Кохорст, кој кренал прашина со своите твитови пред мечот со Русија, овојпат едноставно коментирал:„Следната жртва е Франција“, алудирајќи на претстојното финале. So proud …

Повеќе »