Tag Archives: белки

Белки од јајца или жолчка?Што е поздраво и покорисно за организмот?

Луѓето често јадат јајца со одвојување на белките од јајцата – кои се сметаат за поздрава храна, од жолчките – познати по нивното високо ниво на маснотии, калории и холестерол. Покрај тоа, бидејќи белките од јајца се богати со протеини, нивната потрошувачка одделно од жолчки е особено распространета кај оние …

Повеќе »

Ослободете се од брчките на природен начин со намирници од кујната

Брчките се голем проблем за жените, а најдобриот начин да се ослободите од нив се наоѓа во вашата кујна Постојат неколку начини кои можат да ви помогнат да го подмладите лицето, без да купувате скапи производи. Смеса од белки Одделете ги белките од жолчките и изматете крем од белките. Нанесете …

Повеќе »

(ВИДЕО) Светот полудел по лебот во облик на облак

Рецептите од само три состојки го залудеа светот, а еден од последните е оној за таканаречениот Cloud Bread (Облак леб). Имено, за овој леб ви требаат само белки од јајца, пченкарен скроб и шеќер, а изгледот ќе го воодушеви вашето семејство, особено децата. @matthewinthekitchenTik Tok’s famous cloud bread is so …

Повеќе »

Белката го лекува високиот крвен притисок: Еве како!

Ако страдате од висок крвен притисок, мора да го прочитате ова… Белката помага во регулирање на крвниот притисок! Одлична вест, зарем не? Јајцата ја содржат супстанцата наречена пептид, која според истражувањето го намалува крвниот притисок, го блокира производството на ензими кои го зголемуваат крвниот притисок. Научниците го спроведоа експериментот врз …

Повеќе »

(ФОТО) Официјално најубава торта на светот: Верденс бесте!

Најубаво од скандинавската кујна… Норвешкиот специјалитет кој го носи името „Верденс бесте“ официјално е најубава торта на светот, а ние ви го донесуваме оригиналниот рецепт. Вкусот сигурно ќе ви се допадне бидејќи тешко дека има некој имун на меко тесто, крцкави и запечени белки и кремаст фил… Состојки за тесто: …

Повеќе »

(ФОТО) Студентски колач

Рецепт кој ќе ви послужи кога немате идеја  што да направите со остатокот од белките… Состојки: 5 белки 250 г. шеќер 150 г. суви смокви 250 г. суво грозје 1 лист обланда Подготовка:сувите смокви исецкајте ги и измешајте со сувото грозје и 50 гр. шеќер. Од белките изатете цврст беланец …

Повеќе »