Tag Archives: балкон

(ВИДЕО) Кралот и кралицата мавтаа од балконот на Бакингемската палата, еве кој стоеше до нив

НОВО Крунисаниот британски крал Чарлс III. и кралицата Камила им мавнаа на толпата од балконот на Бакингемската палата, продолжувајќи ја традицијата од крунисувањето на Едвард VII. во 1902 година. Водејќи го кралското семејство на балконот на Бакингемската палата за прв пат, Чарлс III. со круна на главата, како и кралицата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајкл Даглас објавил видео од Париз, изгледа непрепознатливо поради новата фризура

Мајкл Даглас направил голема промена во својот изглед. 78-годишниот актер за време на викендот објавил видео на социјалните мрежи на кое се гледа дека ја обоил косата. Актерот се јавил од балкон во Париз и ја открил новата боја на коса под бејзбол капа. Иако не го спомнува тоа во …

Повеќе »

(ВИДЕО) На богатиот Американец кој го организирал РАЗГОЛЕНОТО ФОТОГРАФИРАЊЕ НА БАЛКОН ВО ДУБАИ му се заканува затвор – украинските манекенки чекаат депортација!

Еден богат Американец кој организирал скандалозна фотосесија на голи манекенки на балконот на зграда во Дубаи, може да добие 18. месеци затвор во Обединетите Арапски Емирати, додека моделите кои биле фотографирани, претежно украински, сè уште чекаат депортација. Витали Гречин, 41-годишен Украинец со американски пасош, во моментов е во притвор, иако …

Повеќе »

(ВИДЕО) Драматично спасување од запален стан: Кој е похрабар скокачите или спасителите!

Со Вас споделуваме видео кое за кусо време го погледнале повеќе од половина милион луѓе. Кога во станот избил пожар, мештаните бргу се организирале со церади и ќебиња да помогнат на станарите на кои скокот од балконот им бил единствен спас. Вистинско чудо е што во пожарот никој не бил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Грижлива мачка заштитила едногодишно дете кое опасно се доближило до работ на балконот

МАЛИТЕ деца честопати знаат да се доведат во оапсност поради нивната љубопитност, но една семејна мачка будно внимавала на едногодишното момче кое било заинтересирано за погледот од балконот на куќата. На видеото објавено на Јутјуб може да се видат мачка и момче се дружат на балконот, а момчето во еден …

Повеќе »

Пар на балкон успеал да направи нешто што многумина не можат ниту надвор

Во ера на карантин поради чпандемијата на коронавирусот, луѓето во нивните домови се обидуваат да се вклучат во разни спортски активности, а една брачна двојка од Јужна Африка истрчала маратон на нивниот балкон во Дубаи. Колин Алин (41) и неговата сопруга Хилда успеале да истрчаат 42,2 милји на нивниот 20-метарски …

Повеќе »

(ВИДЕО) Германец во карантин запеал на балкон: Поради нервозната реакција на сосетката станал хит

Снимката на Италијанците кои се присилени да бидат во домашна изолација пронашле начин со песна да си ги олеснат едни на други тешките денови и го воодушевиле светот. Се чини дека нивното заедништво инспирирало еден Германец во својот кварт да ја покрене истата работа, но реакцијата која ја добил била …

Повеќе »