Tag Archives: Адел

ДАЛИ АДЕЛ СЕ МАЖИ? ОГРОМЕН ДИЈАМАНТ сјае на прстот на пејачката, а таа не престанува да зборува за деца: Еве кога застанува на „луд камен“!

Пејачката Адел (34) и спортскиот агент Рич Пол (41) наводно планираат летна свадба, две години откако ја објавија својата врска во јавноста. Среќната вест ја открила веб страница за трачеви „Deuk Moi“, кои рекле дека тврдењата доаѓаат од „многу сигурен извор“. Како поттикнување за нови извештаи, Адел била видена како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Адел расплакана: „Дали некој друг на моја возраст почнува да се разболува од вакви работи?“

34-годишната пејачка и кажала на публиката Сан Сити дека нејзиниот L5 пршлен, последниот дел од лумбалниот ‘рбет,чија повреди може да предизвика вкочанетост и слабост во нејзините нозе, се „распаднал“ и дека има „навистина тежок ишијас “ на нејзината лева страна. По овој краток вовед, пејачката ја праша својата публика следново: …

Повеќе »

(ВИДЕО) Адел се расплакала среде концерт: Од сцената и се обратила на публиката

Обожавателка на Адел, која отпатувала на нејзиниот концерт во Лас Вегас за да го прослави разводот, ја оставила пејачката во солзи кога ја откри причината за доаѓањето. Ребека Финеглос (33) неодамна се развела и го прославила тој настан одејќи во Лас Вегас со своите пријатели, а целата приказна ја сподели …

Повеќе »

(ВИДЕО) „ИСПАРИЛА“ СО КОНФЕТИТЕ – Адел исчезнала од сцената на настап во Лас Вегас, фановите во публиката останале збунети

Британската пејачка Адел ја оставила публиката на своето шоу во Лас Вегас прилично запрепастена откако изгледало како да исчезнала од сцената. Пејачката навидум исчезнала во воздух за време на настапот како дел од нејзиното долгоочекувано резиденцијално шоу во Лас Вегас наречено „Викенди со Адел“. Клип од шоуто на Адел во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВООДУШЕВИЛ СО ИЗВЕДБАТА – Десетгодишно момче расплакало член на жирито со својот настап во Хрватски суперталент

Десетгодишниот Мауро Јакиќ воодушевил со својот настап во првата аудиција на Хрватски Суперталент, а по тој повод расплакал многумина. Мауро го отпеал хитот на британската пејачка Адел „Easy On Me“, а солзи можеле да се забележат во очите на членот на жирито Мартина Томичиќ, родителите и братот на момчето, како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Славната пејачка се опијанила и заборавила дека е позната, снимката стана вирален хит!

ИАКО видеото е направено за време на излегувањето на Адел во февруари, неодамна стана хит на TikTok, а светски познатата пејачка толку се опијанила што заборавила дека е позната. Пејачката во моментот на снимањето на спотот уживала на забава во ноќниот клуб Heaven во Лондон, а тоа било едно од …

Повеќе »

(ФОТО) Адел на кошаркарски натпревар во се’ попопуларна комбинација: Баланс на елеганција и опуштен изглед

Откако минатата година се разведе од Сајмон Конеки, пејачката Адел своето мирно засолниште го најде во сегашното момче Рич Пол. На фотографиите ја гледаме како цело време се смешка во друштво на своето момче, а нејзините стајлинзи станаа инспирација за многу дами. Вљубениот пар е виден вчера на НБА натпреварот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Слушнете како звучи „30“, долгоочекуваниот албум на одличната Адел

По нешто повеќе од еден месец голема промоција, британската пејачка Адел денеска го претстави својот петти албум наречен „30“. Новиот албум носи вкупно 15 нови песни, а фановите ќе ги воодушеви фактот што Адел покрај редовната верзија на „Easy on Me“ подготви и кавер што го сними со Крист Стејплтон. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ја запросил девојката на концертот на Адел и предизвикал бројни реакции: „Не можам да престанам да плачам“

Американската пејачка Адел, по шест години пауза, во неделата го одржа својот прв концерт, а сите собрани беа воодушевени од нејзиниот настап. Убавата Адел му помогнала на еден маж да ја запроси својата девојка на нејзиниот концерт. Секако, девојката не очекувала ваков гест, па била малку изненадена. Видеото од запросувањето …

Повеќе »