Tag Archives: 97. години

Починала глумицата која ја викале „кралица на техниколорот“

Актерската ѕвездата од сребрениот екран, Ронда Флеминг, позната како „кралица на техниколорот“ благодарение на нејзината впечатлива црвена коса и светли очи, починала во средата во Санта Моника, Калифорнија. Нејзината смрт ја потврдил нејзиниот секретар. Флеминг починала на 97. годишна возраст. Причината за смртта не била прецизирана. Флеминг глумеше во над …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вреди да се погледне: 97 годишен дедо од Солун одлично зборува на македонски – како е Македонија „стара“ само 27. години?

Фејсбук страната The Macedonian на Фејсбук, постави видео во кое главна „ѕвезда“ е 97. годишен дедо. Кој вели дека Македонија е стара 27 години – 97 годишен дедо пее и говори на македонски во Солун, Грција! Целта на видеото е дека тој, покрај тоа што е многу витален, зборува и …

Повеќе »

(ВИДЕО) 97. годишен дедо уште говори и пее на македонски – во Солун!

Фејсбук страната The Macedonian на Фејсбук, постави видео во кое главна „ѕвезда“ е 97. годишен дедо. Но, поентата на видеото е дека тој, покрај тоа што е многу витален зборува и пее на македонски јазик и тоа во Солун, Грција… И, следи прашањето – Кој е тој што ќе ми …

Повеќе »