Tag Archives: 70. роденден

СО КОГО ЌЕ ПРОСЛАВУВА? Путин го слави својот 70-ти роденден, московскиот патријарх ги замолил сите да се молат за неговото здравје

Претседателот на Русија Владимир Путин денеска ќе го прослави својот 70-ти роденден. За разлика од претходните години кога роденденот го прославуваше ширум Русија, овојпат неговиот роденден ќе остане во сенка на руската инвазија на Украина. По повод роденденот на рускиот претседател говорел и московскиот патријарх Кирил кој ги повикал сите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кралскиот фотограф ги објави официјални фотографии за 70. роденден на принцот Чарлс

Иако чествувањето на роденденот на принцот Чарлс, на еден начин, се одвива во текот на целата година, најзначајниот ден е денеска – 14. ноември кога идниот престолонаследник наполни 70. години. Официјалните фотографии и едно видео се дело на кралскиот фотограф Крис Џексон. View this post on Instagram And a second …

Повеќе »