Tag Archives: 102. години

(ФОТО) На 102. години починала вдовицата на Кирк Даглас

„Често се прашувам што би се случило да не се венчав со неа. Можеби не би преживеал без нејзината смисла за хумор и искрен инстикт“, изјавил во една прилика Кирк Даглас. Ен Даглас, вдовицата на Кирк Даглас и маќеа на актерот Мајкл починала вчера во Калифорнија. Пред една недела таа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајкл Даглас му го честитал 102. роденден на татко му: „Ти си мој херој!“

Кирк секоја година соодветно го прославува својот роденден. Минатата година со сопругата Ана (99) позирал пред вратата во куќата која била украсена со цветен аранжман со бројот 101. Мајкл Даглас (74) му го честитал 102. роденден на својот татко Кирк,така што на социјалните мрежи објавил видео со низа црно-бели фотографии …

Повеќе »

(ФОТО) Има 102. години: Пушела најмалку 20. цигари и пие вино секој ден – а тајната е во една овошка…

Мејси Стренг го прославила својот 102. роденден. Мејси пушела по 20. цигари дневно околу 75. години, додека во средината на деведесеттите не се разболела и била во болница. Иако пушела по 20 цигари дневно, таа изјавила дека немала никаков здравствен проблем, туку едноставно решила да ги остави цигарите, но не …

Повеќе »