Сребрената космонаутка Сара Мејс блескаше на својот концерт

Вселенски звуци, специфични ноти и уникатниот глас на Сара Мејс го преплавија Скопје Сити мол додека обожавателите на музиката уживаа во прекрасниот настап на младата македонска пејачка и нејзиниот тим.

На Сара ова и беше второто вселенско приземјување и во целост ја претстави својата оригиналност преку незаборавен настап и исклучителна сценографија и костимографија. Таа со својот тим ја преточија нивната музичка способност во флуидна репрезентација на емоции.


Вселенскиот брод беше предводен од сребрената космонаутка Сара Мејс и на неа ѝ се придружија  Иван Петровски и Неврус Бајрам на гитари, Дејан Митровиќ на бас гитара, Филип Димишковски на клавијатури, Теа Богатинова и Калина Велковска како вокали, Александар Ванчовски на тапани и Виктор Филиповски на перкусии.

Како совршено надополнување на концертот на Сара Мејс како гостин настапи и незаменливиот Александар Принц. Воедно, бината ја исполнија и прекрасните движења на Јана Петровска и Мила Серафимовска од Beatrix crew, а за дел од музиката се погрижи и DJ Mats.


Сара Мејс го промовираше и својот албум кој е авторско дело на тимот на Floating through space with Sarah Mace и е издаден од Пасворд Продукција. Продуцент е Горан Гешовски и албумот се снимаше во студио Алшар од Ивица Јанкуловски. Албумот е во продажба и сите заинтересирани може да го најдат во Југотон.

Генерален покровител на концертот на Сара Мејс беше Град Скопје и истиот беше поддржан од Факултет за туризам и менаџмент – Скопје, Маја вода, Скопје Сити мол и Мај принт.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Проекција на еден од најдобрите хрватски документарни филмови на сите времиња „Скопје 63“ вечерва во Кинотека

Вечерва, во Кинотека на Македонија, со почеток во 20:00 часот, ќе биде прикажан еден од …