СИНАТА АУРА ИМА НЕСОГЛЕДЛИВА МОЌ – ЈА ИМААТ САМО СПЕЦИЈАЛНИ ЛУЃЕ: Еве како ќе ја препознаете!

Еве како да препознаете луѓе со сина аура
Аурата е како отпечаток од прст – ниту една личност на светот нема иста аура, таа е само нејзина, сосема специфична, нешто што ја дефинира и следи низ животот. Аурата е енергијата што ве опкружува, а само многу проникливи луѓе со прекогнитивни способности можат да ја согледаат и знаат како да ја согледаат.
Аурата зависи од личноста, како и аурата на личноста – тоа е блиска врска која влијае на нашиот карактер. Секоја аура има сива боја, а таа боја може да каже многу за карактерот на една личност.

Во овој текст зборуваме за посебни луѓе кои ги карактеризира аура во сина боја.
Луѓето со сина аура се сочувствителни, чувствителни, љубезни. Мирни се и имаат смирувачка енергија, па често се омилени меѓу пријателите.
Тие се целосна спротивност на луѓето со црвена аура која припаѓа на другиот крај на спектарот – тие се воинствени луѓе, стресни енергии, интензивни и опсесивни.


This image has an empty alt attribute; its file name is horoskop-sudbina-1-1.jpg

Сината и црвената аура се како Јин и Јанг – Совршено се вклопуваат кога се комбинираат и создаваат виолетова аура, бидејќи луѓето со оваа нијанса се предодредени за успех.
Хороскопските знаци кои имаат сина аура се најчесто Раковите и Терезијата, а чакрата поврзана со оваа аура е грлото или Вишуда.


Ова е чакра на чистење и самоизразување.

Луѓето со сина аура често имаат развиена интуиција, чувство за естетика и полесно се забележуваат духовните знаци. Тие ја симболизираат имплозијата, конечната судбина на душата.
За да може оваа аура да се негува и исчисти, како и за најдобро искористување на нејзините потенцијали, потребно е редовно да се практикуваат медитација и визуелизација.
Луѓето со сина аура можат да го најдат секој одговор преку медитација, а нивната победа над несигурноста лежи во внимателно слушање на интуицијата.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАРОДНИ ВЕРУВАЊА- Престапната година има свои правила: Еве што никако не смеете да правите во текот на 2020. година!

2024. година не е далеку, и како што сигурно знаете, таа ќе биде престапна. Поради …