Tag Archives: препознавање

„Вечната љубовница“ открива како да препознаете неверен сопруг

Американката Ејми Кепс со години е во врска со оженети и зафатени мажи. Откако се развела од сопругот кој ја изневерувал, таа сфатила дека сака само да се забавува. А единствен начин да се забавувате без обврска, според неа, се само зафатените мажи. Она што Ејми го научила од своето …

Повеќе »

(Совет) Како да препознаете ВИСТИНСКИ МЕД? Трикот е исклучително едноставен!

Вистинскиот, природен мед може да се препознае по неговиот изглед… Медот е совршена храна која воопшто не е евтина, па затоа е многу лесно да наидете на некој кој се обидува да направи повеќе отколку што добива – односно, трговците можат да ве измамат со лажен мед, познатата шеќерна вода. …

Повеќе »

Симптом кој најмногу го оддава сојот омикрон

Симптомите што се јавуваат кај новозаразените со мутантниот сој на коронавирус, омикрон, се различни во однос на оние од лекарката Јужна Африка, која беше првата што го предупреди светот за новата варијанта на корона вирусот омникрон. Таа рекла дека симптомите на овој вид се „невообичаени, но благи“ и дека ниту …

Повеќе »

Како да препознаете сродна душа: 10. знаци кои ги отстрануваат сите сомнежи!

Слушаме за тоа, читаме, но дали некој навистина го доживува – сродна душа? Како да ја препознаете? По долго набљудување, д-р Кармен Хара набројала 10. знаци за да препознаете дали личноста до вас е вашата сродна душа. Прочитајте и проценете дали сте со вистинската личност. 1. Чувство на исполнетост – …

Повеќе »

ИНДИКАТИВНА РЕАКЦИЈА – Тод ги „кренал’ рамениците на прашањето дали Шумахер го препознава: „Да го оставиме на мир!“

Претседателот на ФИА, Жан Тод повторно зборувал за состојбата на поранешниот возач на Ферари и најдобриот возач во историјата на Формула 1, Михаел Шумахер, но на прашањето дали Германецот го препознава, тој останал нејасен. Шумахер извесно време беше во кома, а оттогаш неговото здравје е обвиткано во превезот на тајност …

Повеќе »

ВАКА ЌЕ ГИ ПРЕПОЗНАЕТЕ ЗЛОБНИТЕ ЛУЃЕ: 5. карактеристики на расипаното срце!

Не се сите добри и не ви посакуваат сите добро, затоа обрнете внимание со кого се дружите Една од причините што често не гледаме дали тоа го нарекуваме „зло“, срцева слабост или психопатско однесување е веројатно затоа што ни е тешко да поверуваме дека такви луѓе навистина постојат! Не можеме …

Повеќе »

Препознајте копија на парфем: Пет главни разлики во односот на оригиналот

Копија од парфем понекогаш не е лесно да се препознае, но ако ги имате вистинските упатства, ќе бидете сигурни што имате во вашите раце. Дали некогаш сте помислиле дека наместо оригиналниот парфем сте добиле копија од истиот? Многу парфеми се скапи, па се прашуваме зошто копиите се многу поевтини. Зошто …

Повеќе »

Милиони луѓе живеат со состојба за која не знаат дека ја имаат: Еве кои се симптомите!

НОВО истражување покажало дека во последните 30 години, повеќе од половина од населението има висок крвен притисок, или хипертензија, што не го третираат. Високиот крвен притисок е многу чест проблем. Меѓутоа, ако не се знае за него и не се држи под контрола, може драстично да ги зголеми шансите за …

Повеќе »

Погледнете хит снимка: Обезбедувањето на влезот на стадионот не го препознало Роналдо

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО импресивно го отвори Еврото каде Португалија ја брани титулата. Тој ги предводеше до победа од 3:0 постигнувајќи два гола и соборувајќи три големи рекорди. Капитенот на Португалија стана првиот играч во историјата кој играл на пет различни Европски шампионати, а патем стана и првиот што постигнал барем по …

Повеќе »