Tag Archives: препознавање

Препознајте копија на парфем: Пет главни разлики во односот на оригиналот

Копија од парфем понекогаш не е лесно да се препознае, но ако ги имате вистинските упатства, ќе бидете сигурни што имате во вашите раце. Дали некогаш сте помислиле дека наместо оригиналниот парфем сте добиле копија од истиот? Многу парфеми се скапи, па се прашуваме зошто копиите се многу поевтини. Зошто …

Повеќе »

Милиони луѓе живеат со состојба за која не знаат дека ја имаат: Еве кои се симптомите!

НОВО истражување покажало дека во последните 30 години, повеќе од половина од населението има висок крвен притисок, или хипертензија, што не го третираат. Високиот крвен притисок е многу чест проблем. Меѓутоа, ако не се знае за него и не се држи под контрола, може драстично да ги зголеми шансите за …

Повеќе »

Погледнете хит снимка: Обезбедувањето на влезот на стадионот не го препознало Роналдо

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО импресивно го отвори Еврото каде Португалија ја брани титулата. Тој ги предводеше до победа од 3:0 постигнувајќи два гола и соборувајќи три големи рекорди. Капитенот на Португалија стана првиот играч во историјата кој играл на пет различни Европски шампионати, а патем стана и првиот што постигнал барем по …

Повеќе »

(ФОТО) Пребрзала: Го избодела сопругот бидејќи на неговиот мобилен телефон пронашла фотографии од гола жена. А на фотографиите – таа од младоста!

Мексиканката не му дала шанса на сопругот да објасни кој е на фотографиите, го прободела за подоцна да жали за целата ситуација кога сфатила дека на фотографиите ве таа во нејзините помлади денови Леонора А., била уапсена во Мексико за обид за убиство на нејзиниот сопруг Хуан Н., бидејќи се …

Повеќе »

Први симптоми на шеќерна болест кои многумина не ги препознаваат

Бројни студии од различни делови на светот покажаа дека промените во животниот стил и вклучувањето на физичка активност и здрава исхрана може да го одложат или спречат дијабетесот тип 2. Поради дијагнозата и третманот, важно е да се знае да ги препознаваме првите симптоми на дијабетес. Најчести симптоми се хроничен …

Повеќе »

Пет знаци дека сте имале ковид, а не знаете

Се сеќавате на неделата кога се чувствувавте чудно и не сте навистина свои – или имавте само неколку ризични контакти? Без оглед на случајот, мора да се запрашате дали можеби сте поминале низ ковид 19 без да знаете за тоа. Најбезбеден начин да се утврди дали сте имале коронавирус е …

Повеќе »

Како да се препознае недостаток на витаминот „Д“ – Кој е во ризичната група?

Витаминот Д е исклучително важен витамин кој има силно влијание врз човечкото тело. За разлика од другите витамини, витаминот Д делува како хормон и секоја клетка во нашето тело има рецептор за него. Го има и во одредена храна како мрсна риба и збогатени млечни производи, иако е многу тешко …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЉУБОВТА Е ЧУДО – Новородено бебе го препознало гласот на таткото: Секој ден и раскажувал исти работи додека била во стомакот на мајка си!

Откако татко и и’ се обратил, иако штотуку се родила, веднаш се насмевнала, а за приказната да биде уште подобра – на свет дошла на Денот на татковците… Ако некогаш сте се посомневале во тоа дека бебињата слушаат сè што се случува додека се во стомак, оваа приказна ќе ви …

Повеќе »

10. знаци кои откриваат НЕСРЕЌНО МАЖЕНА ЖЕНА

Ако жената не комуницира, тогаш има нешто во нејзиниот ум што е ја мачи Порано, жените беа домаќинки, репродуктивни машини кои беа задолжени за домот. Денес, жените се со потполно отворен ум. Тие се подготвени да излезат од брак ако не се третираани подеднакво и со почит. Ви претставуваме некои …

Повеќе »