Tag Archives: карактеристики

НЕВЕРОЈАТНО – ПСИХОЛОЗИТЕ ОТКРИЛЕ ДЕКА БОГАТИТЕ ГИ ИМААТ ОВИЕ ПЕТ КАРАКТЕРИСТИКИ И ЗАТОА СЕ „ПОЛНИ СО ПАРИ“: Студијата открила какви заеднички карактеристики имаат!

Психолозите ја испитуваа врската помеѓу богатството и личноста за да идентификуваат пет клучни карактеристики на богатите.Семејството Рој, кое е во центарот на серијата „Succession“ на HBO, прикажува егоистична, нарцисоидна и одмаздољубива група милијардери, но прашањето е дали тоа е реалистично прикажување на милијардери? Студијата, спроведена од група научници од Факултетот …

Повеќе »

Што видовте прво на фотографијата – жената, старецот или свеќникот? Тест на личноста што може да каже многу за вас

Тест на личноста за кој ќе ви бидат потребни само неколку секунди Оваа оптичка илузија ќе ви открие дали сте среќни, оптимисти, импулсивни, но и колку сте склони кон критичко размислување. Потребно е само да ја погледнете илустрацијата и да се сетите кое нешто прво сте забележале, пишува порталот 22words. …

Повеќе »

Можеби не знаеме што точно сакате, но верувајте ни, со овие три типа на мажи дефинитивно не сакате да бидете

Жените паѓаат на различни типови мажи. Сакаат опасни, сакаат забавни, сакаат интелигентни и згодни момци. Поретко ги сакаат добрите, а едно од вечните прашања е зошто е тоа така? Сепак, иако нема да навлегуваме конкретно на таа тема, ќе зборуваме за тоа кои момци не ви се потребни во животот. …

Повеќе »

Знаете ли какви сте? Овој ТЕСТ ЗА ЛИЧНОСТ може да открие многу за нас

Тест на личноста кој кажува многу за вашиот карактер.. Тест на личност со 3. омилени животни – ги открива вашите доминантни особини, што ќе станете и како ве гледаат другите луѓе! Тестовите на личноста се користат за многу психолошки тестови, на пример на интервју за работа, запишување училиште, како форма …

Повеќе »

Дали сте меѓу нив: Овие ДЕСЕТ КАРАКТЕРИСТИКИ ги поседуваат само фаталните жени

Овие особини ве прават фатални… Кога велиме фатална жена, мислиме на онаа која исполнила десет неформални предуслови за да може да се нарече апсолутна заводничка. Самодоверба Неопходно е една дама во секое време да може да ја одбрани својата личност. Храброст Кога е храбра, жената е сигурна во себе и …

Повеќе »

Четири хороскопски знаци кои најмногу ја сакаат својата независност: Најсреќни се кога се слободни

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Хороскопските знаци се разликуваат според карактеристиките… Додека некои луѓе наоѓаат голема радост во дружењето, други ја негуваат својата сами. Сакаат независност и да го организираат денот како што сакаат. …

Повеќе »

Како вистински џентлмен импресионира во четири едноставни чекори

Во денешното, либерално време, понекогаш е неблагодарно да се окарактеризира човек како џентлмен. Сепак, едно е сигурно, за мажот да стане џентлмен во очите на својата дама, мора да знае да ја импресионира. И знаеме дека првиот впечаток е она што најмногу се памети. За да биде јасно, секој маж …

Повеќе »

СИНАТА АУРА ИМА НЕСОГЛЕДЛИВА МОЌ – ЈА ИМААТ САМО СПЕЦИЈАЛНИ ЛУЃЕ: Еве како ќе ја препознаете!

Еве како да препознаете луѓе со сина аура Аурата е како отпечаток од прст – ниту една личност на светот нема иста аура, таа е само нејзина, сосема специфична, нешто што ја дефинира и следи низ животот. Аурата е енергијата што ве опкружува, а само многу проникливи луѓе со прекогнитивни …

Повеќе »

Откријте ја ТАЈНАТА на вашиот карактер: Дрвото кое најмногу ве привлекло кажува многу за вас

Направете го овој интересен тест на личноста, можеби ќе откриете нешто интересно за себе. Секој од нас има посебна природа, карактер и особини, но има една доминантна особина која не издвојува како автентични личности. Овој тест може да открие, врз основа на вашата перцепција, која особина доминира кај вас. Изберете …

Повеќе »