(Рецепт) Смути со цимет кој „топи“ килограми

Општо е познато дека циметот го поттикнува метаболизмот, а во комбинација со освежителното овошје килограмите едноставно се „топат“.
Состојки:
1 големо јаболко
2 чаши спанаќ
3 лажички сечкан коријандер
1 лимон
1 филџан свежо исцеден сок од портокал
2 лажички ѓумбир
1/3 од банана
1 лажичка цимет.
Подготовка:
Сите состојки исечкајте ги и ставете ги во блендер. Мешајте додека не добиете хомогена смеса.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ништо подобро од домашни фурнарини (Рецепт како да ги направите)

Направивте одлично мезе или вкусен прелив и сега само ви фали нешто за грицкање. Ништо …