Познатиот актер и ТВ ѕвезда починал на 79 години: „Само што го изгубив мојот најдобар пријател“

Џон Бесли починал откако му се влошила состојбата на црниот дроб
Џон Бисли, актерот најпознат по улогите во „Everwood“ и „The soul man“, починал на 79-годишна возраст.
јавува People.
Актерот починал во вторникот, откако бил хоспитализиран во неговиот роден град Омаха, откако неговото здравје одеднаш се влошило, по тестовите на неговиот црн дроб.
Смртта на Бесли прв ја објави на Фејсбук неговиот син Мајк, кој го нарече „најдобар пријател“ и „херој“:

View this post on Instagram

A post shared by Kendale Inc (@number19king)


– Човеку, знаеш дека ова е дел од животот… но тоа не олеснува ништо, напишал тој и додал – Го изгубив мојот најдобар пријател. Тие велат дека никогаш не треба да ги запознаете вашите херои, бидејќи тие не се такви какви што сте очекувале да бидат. Тоа е толку погрешно. Татко ми беше мојот херој. Ви благодарам за се, се надевам дека си горди на мене. Те сакам повеќе, се збогувал со трогателни зборови.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ексклузивно: Дарко Гелев Брејк отвора ново радио – најави дека ќе биде број 1, а еве и како се вика

Во минатонеделното интервју на единствената емисија посветена на главниот град на Македонија – Скопје Але …