Починал Милан Лаќа Радуловиќ (36) – синот на Марина Туцаковиќ

Според српските медиуми, кантавторот Милан Лаќа Радуловиќ (36) починал.
Имено, Радуловиќ бил пронајден на улица во Тел Авив, а по излегувањето Брзата помош констатирала смрт, засега не се знае причината за смртта. Таткото на текстописецот и сопруг на покојната Марина Туцаковиќ, зборувал за Телеграф и рекол:
„Лаќа беше пријавен за исчезнат во одделението за известување на 12/12. Вчера добивме информација дека е пронајден на улица во Тел Авив.

View this post on Instagram

A post shared by Tracara.com (@tracara)Тој додава и дека засега не се знае во каква состојба е Радуловиќ, но дека особено му се заблагодарува на конзулот Душан Вујовиќ.
Потсетуваме, Марина Туцаковиќ, мајката на Лаќа, почина во септември минатата година.

Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Американскиот актер (66) уживал на плажа со сопругата (27) и ќерката (22)

АКТЕРОТ Долф Лундгрен е фотографиран на плажа во Сардинија во добро друштво. Имено, 66-годишниот актер …