На пат во Пула играла Бинго и освоила 215.000 евра: „Ќе му помогнам на мојот пријател да купи стан“

ОВАА недела, уште една среќна добитничка пристигнала во главната благајна на Хрватската лотарија за да побара голема премија. Во играта Бинго 15 од 90, таа освоила дури 215.170,33 евра за 3 уплатени.
Добитничката редовно играла Лото 7 и Евроџекпот, а омилена игра и е Бинго во понеделник, која задолжително ја игра секоја недела. Ниту овој пат не пропуштила да игра и да го уплати извлекувањето Бинго на 10.4.2023 година. кога таа и нејзиниот сопруг биле на еднодневен пат во Пула. Така, откако ги видела знаменитостите и прошетала покрај брегот, играла Бинго на продажното место на овластениот партнер на Тисак, во Кандлерова 50.
Кога на веб-страницата на Хрватската лотарија открила дека ја добила наградата, била сосема мирна и повеќе се загрижила како ќе реагира нејзиниот сопруг. Таа открила дека таа е среќниот добитник само на него и на неколку нејзини најблиски пријатели, со кои ќе ја подели наградата.
„Со оваа добивка, сега ќе бидам многу поопуштена околу моите трошоци за живот, а освен тоа, ќе му помогнам на пријател да купи стан“, рекла таа во дирекцијата на Хрватската лотарија пристигна Играл бинго на пат во Пула, освоил 215.000 евра: „Ќе му помогнам на мојот пријател да купи стан“, рекла таа.

Фото и извор: index.hr


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 18.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Првиот ден од викендот им доаѓа очекувано за повеќето родени во знакот Овен, …