Tag Archives: лото

(ВИДЕО) Баба (90) освоила 172. милиони долари во игра на среќа, а нејзината реакција е урнебесна!

Прво не можела да поверува Старицата (90) од Аргентина освоила џекпот од 172. милиони долари во игра на среќа, а нејзиното семејство го забележало моментот кога и рекле дека станала милионерка. Нејзината прва реакција била недоверба, па ги „обвинила“ своите внуци дека лажат. Но, кога сфатила дека се сериозни, извикала: …

Повеќе »

Среќата си е среќа но и Астрологијата има врска со тоа: Шансите за добивка на Лото за некои се големи, а еве кои знаци имаат помалку веројатности за џек пот!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Светските медиуми објавија список на хороскопски знаци кои имаат најголеми шанси да добијат на лотарија. На прво место се Рибите, кои минатата година освоија повеќе добивки на лотарија од …

Повеќе »

ПРОКЛЕТСТВО НА ЛОТО ДОБИТНИЦИТЕ: Освоиле големи пари па доживеале МОРБИДНИ СУДБИНИ!

Случајниот избор на броеви радикално им го сменил животот, им донел големи пари, но и големи несреќи Судбините на овие добитници на лотарија се страшни. Кога ќе го прочитате овој текст, ќе ви биде драго што не сте дел од „среќните добитници“. Џејн Парк Најмладиот добитник на лотарија, земал 1,5 …

Повеќе »

Кој хороскопски знак има најмногу шанси да добие на Лото?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Играте игри на среќа и никогаш не освојувате ништо? Можеби виновникот може да го најдете во хороскопот. Имено, Daily Mail објави кои се најсреќните хороскопски знаци кога станува збор …

Повеќе »

(ФОТО) ЏЕКПОТ – ДАРТ ВАЈЛДЕР ГО ДОЧЕКАЛ СВОЕТО: Цел живот го минал во сиромаштија а сега е милионер! Секогаш верувал дека ќе успее!

20. години го чекал својот момент и’го дочекал. Еден човек познат само како В. Браун, открил дека уплаќал лотаријата со исти броеви, со минимални измени веќе две децении, бидејќи за него тие бројки имале значење. Еден човек од Јамајка дошол да ја земе својата награда за лотарија облечен како Дарт …

Повеќе »

(ВИДЕО) Извлечени добитниците на најголемата лотарија на светот: Среќниците делат 2,24 милијарди евра!

Среќните сопственици на тикетот 26590 во Шпанија ја освоиле главната награда на националната божиќна лотарија, најголема во светот. José María Nogales celebrando que ha vendido el gordo en su administración. Es la primera vez que da un premio importante de la Lotería de Navidad. pic.twitter.com/TAup8b93HI — Margot Molina (@MargotMolinaM) December …

Повеќе »

(ВИДЕО) 14. ПАТИ ОСВОИЛ ЏЕК ПОТ НА ЛОТО: Открил како победувал!

Бил мозок на операција, џекпотовите паѓале во неколку земји, а се вклучувале и инвеститори… Стефан Мендел во 60. ттите кубурел, страдал и стравувал под режимот на Николај Чаушеску како и милиони други Романци кои „заглавиле“ во таа земја. Една работа која ја добил во тој режим е директна причина за …

Повеќе »

По грешка уплатил две ливчиња за Лото со исти броеви и освоил 30. милиони евра

Еден среќник од австралискиот град Сент Албанс, недалеку од Мелбурн, освоил вкупно 46. милиони австралиски долари (околу 30.милиони евра) откако по грешка уплатил две ливчиња со исти броеви. „Останав без зборови, не можам да верувам“, бил неговиот коментар кога ја дознал среќната вест. На двете ливчиња означил идентични броеви, на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Каде беше Маријана додека нова Лото девојка делеше среќа?

Редовните играчи на Лото и Џокер во саботата, при извлекувањето од последното коло, доживеаа мало изненадување. Наместо Маријана, среќата ја делеше друга девојка… Водителката од утринската емисија на ТВ Сител „Ја сакам Македонија“, во саботата, ја замени Маријана пред малите екрани. Елена Стојановска на својот Инстаграм профил сподели фотографија од …

Повеќе »