Кој месец ќе биде најлош за хороскопските знаци во 2023 година?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
СЛЕДНАТА година ќе биде полна со убави моменти, но и со помалку пријатни. Секој хороскопски знак ќе има кризни моменти, а астролозите предвиделе кој месец ќе им биде најмалку среќен. Овие прогнози не значат дека треба да живеете во страв, туку нагласуваат некои потенцијални стапици или неволји на кои може да наидете и ќе ви помогнат да се справите со нив најдобро што можете.

Овен
Иако нивното лето ќе биде незаборавно, септември ќе биде полн со предизвици за Овните. Тешкотиите ќе се натрупаат, а особено ќе биде тешко на почетокот на месецот. Има зголемување на тензиите, па во овој период ќе биде тешко да се избегнат конфликти.


Бик
Во јуни многу ќе тргне наопаку, особено кога станува збор за нивниот професионален живот. Стресот ќе се натрупа и ќе имаат проблем со донесувањето одлуки. Ако се потпрат на советите на луѓето на кои им веруваат, ќе им биде многу полесно.

Близнаци
Август ќе биде доста напорен месец за Близнаците. Ќе им се чини дека ништо не оди како што треба и ќе се прашуваат дали можеби ѕвездите заговараат против нив. Треба да се чуваат од конфликтни ситуации и поразумно да управуваат со парите.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 15.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Овој прв ден од викендот треба да го посветите на уживање во одморот, …