Книжевен клуб за деца во Europe House – Скопје

Денес, со почеток во 18:30 часот, во Europe House во Скопје, ќе се може да присуствувате на книжевно и игриво дружење со Ана Голејшка Џикова, овојпат на една убава, женска тема која ќе го разбуди детското љубопитство и желба за раскажување.

Жената има улога на многу места, но најважна во срцето е кога е нечија мајка, баба, тетка, другарка, професорка, поштарка, готвачка… Секаде е важна! Да ја раскажеме приказната на секоја жена и да го одбележиме претстојниот празник во име на сите силни женски улоги што го прават овој свет поубав и подобар!


Работилница е наменета за деца на возраст од 6 до 12 години.

Задолжително пријавете присуство на следниот линк: https://forms.gle/BR1DkYUvsaHuk3qd8


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ВО МАКЕДОНИЈА ПРИСТИГНУВА СИЛЕН ЛАДЕН АТМОСФЕРСКИ ФРОНТ ОД СЕВЕР И ОД СЕВЕРОЗАПАД: Во среда ќе не зафати силно невреме – Од четврток значително заладување, а на планините ќе има и снег

Метео прогноза на Славчо Попоски: Уживајте во вистинското летно време уште утре почитувани, максималните дневни …