ИЗГЛЕДА КАКО КРОФНА – Фотографија од пекара во Србија ги насмеа интернет корисниците: Како леб со случајна дамка на крем

Фотографија од пекара во Бачка Паланка во Србија ги насмеа корисниците на социјалните мрежи.
Имено, корисник на Редит објавил фотографија од купена „крофна“.
„Каква крофна е ова? Изгледа како леб со случајна дамка крем”, напишал еден корисник.
„Барем да не се скржави со лебот, за пофалба“, додал друг.
„Тоа е здрава крофна со помалку шеќер“, е исто така еден од коментарите.

This image has an empty alt attribute; its file name is krofna-vo-srbija-1-jpg.jpg


Потсетуваме, неодамна дискусии предизвика и големината на “large” (голема) пица која се служи во ресторан на Брач, која всушност била помала и од „нормална“ пица.

Фото: Reddit


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ова се најлошите навики на секој хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …