Tag Archives: Редит

Луѓето во нивните 30-ти го откриваат она што сакале да го знаат во своите 20-ти: „Бегајте од тоа…“

АКО некогаш сте се запрашале што би направиле поинаку ако ви се даде уште една шанса, не сте сами. На социјалните мрежи се дискутираше за советите на 30-годишниците кои можат да им го олеснат животот на оние во 20-тите. Се’ започнало кога еден корисник на Reddit поставил едноставно прашање: „Што …

Повеќе »

ИЗГЛЕДА КАКО КРОФНА – Фотографија од пекара во Србија ги насмеа интернет корисниците: Како леб со случајна дамка на крем

Фотографија од пекара во Бачка Паланка во Србија ги насмеа корисниците на социјалните мрежи. Имено, корисник на Редит објавил фотографија од купена „крофна“. „Каква крофна е ова? Изгледа како леб со случајна дамка крем”, напишал еден корисник. „Барем да не се скржави со лебот, за пофалба“, додал друг. „Тоа е …

Повеќе »

(ФОТО) Што не е во ред со оваа ФОТОГРАФИЈА? Палавите девојки го збуниле ИНТЕРНЕТ, луѓето гледаат со неверување

Оваа фотографија предизвика голем интерес на социјалните мрежи На прв поглед, застрашувачката оптичка илузија покажува жени во гума на надувување во облик на бик. Сепак, младата жена во средината изгледа екстремно ниско во споредба со нејзините пријателки, а нејзините стапала не можат да ја допрат земјата. Сликата веќе некое време …

Повеќе »

Поради ОВОЈ услов што невестата му го поставила на својот брат, тој одбил да дојде на свадба: Како ВИЕ би реагирале?

Имено, тој и рекол на својата сестра дека нема да дојде на свадбата, а потоа ги прашал корисниците на Редит дали ја донел вистинската одлука или погрешил. Во објавата тој објаснил дека неговата сестра наскоро ќе се омажи за нејзиниот долгогодишен вереник и дека на свеченоста планирал да дојде во …

Повеќе »

(ФОТО) ОВА ГО НАЈДОВ НА МАИЧКАТА ПО СУШЕЊЕ ДАЛИ НЕКОЈ ЗНАЕ ШТО Е? Шокирана Хрватка објавила фотографија и добила одговор кој ќе ве ШОКИРА

Една жена од Хрватска предизвикала голема врева кога на Редит објавила фотографија од обични жолтеникави топчиња кои се појавиле на нејзината маица, а таа не знаела што се тие. „Пронајдено на ракавот од маицата по сушењето, знае ли некој што е ова?“, прашала жената со фотографијата што ја објавила, а …

Повеќе »

Маж дознал дека ќе стане татко на девојчиња и бил разочаран, семејството го тешило…

ИДЕН ТАТКО предизвикал бурни реакции на интернет со својата реакција на веста дека неговата сопруга чека близначки. Една жена на Reddit споделила дека била пресреќна кога дознала дека носи девојчиња, додека нејзиниот сопруг на забавата за откривање на полот не го криел своето разочарување од веста. Според објавата, парот веќе …

Повеќе »

„Мојата свекрва дојде да помогне во уредувањето, па на ѕид закачи свадбена фотографија од мојот сопруг и неговата поранешна сопруга“

Веднаш ја нападнав, прашувајќи ја зошто по ѓаволите ја стави таа слика на ѕидот и ѝ реков да ја тргне, а таа ми одговори дека тоа е дел од неговиот живот што не можам да го избришам… Откако таа и нејзиниот сопруг се вселиле во нивниот нов дом, ја замолиле …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оваа мачка има неверојатна моќ да ги заспива децата: „Можеби некој сака да ја вработи?“

ИМА еден куп смешни и слатки видеа каде мачките си играат со деца, па дури и се грижат за децата, но нема многу такви што покажуваат како мачка заспива бебе. Ова видео кое неодамна беше објавено на Reddit го покажува токму тоа. Мајката најпрво го држи во раце расплаканото бебе. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Маж запросувал девојка во Дизниленд, луѓето се згрозиле од тоа што вработениот таму го направил

ЕДЕН маж решил да ја запроси девојката во Дизниленд, но магичен момент го уништил еден од вработените во забавниот парк… На видеото објавено на Редит се гледа како маж клекнува на подигната платформа пред замокот на Заспаната убавица, земајќи прстен и е подготвен да запроси, кога бил прекинат од вработен …

Повеќе »