Tag Archives: Редит

(ФОТО) Келнерка покажала гнасна порака која и ја оставил гостин со бакшишот од 1.000 долари – но не завршило се’ на тоа!

Една келнерка на Reddit споделила фотографија од страшна порака од клиентот кој и оставил бакшиш од 1.000 долари. Како што објаснила, таа му доставила на купувачот фактура во износ од 129 долари и била многу изненадена кога видела дека човекот и оставил многу поголем износ на пари. Сепак, кога внимателно …

Повеќе »

(ФОТО) Нема да верувате што на себе има овој Nissan

Спортски Nissan добил бизарен товар што на него изгледа како паразит. Тешко е да се опише ситуацијата што е снимена и објавена на Reddit од еден корисник. Фотографија на спортски Nissan со необичен товар се појави во групата IdiotsinCars. Верувале или не, сопственикот на Nissan ставил возило UTV. Ако се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧОВЕЧКА ГОЛЕМИНА – „Господине Шварценегер, можете ли, ве молам…“: Славниот глумец дал СОВЕТ ВРЕДЕН КАКО ЗЛАТО на момче кое има проблем со депресијата!

Борбата против депресија може да биде многу тешка, а закрепнувањето може или не да носи резултати. Сепак, поранешниот гувернер на Калифорнија и целокупниот добар човек, Арнолд Шварценегер, испратил еден многу инспиративен совет до сите во оваа тешка ситуација. На /r/bodybuilding subredit, каде Арнолд е многу често, корисник познат како Али …

Повеќе »

(ФОТО) Што и е тоа на задникот? Жена на аеродром ги шокирала патниците – сите ги извадиле телефоните и сликале!

Таа не била ниту свесна што се случува зад нејзиниот грб Една патничка ги изненадила другите на непознат аеродром кога одела пред нив со чанта и перница за спиење. Перницата ја носела на таков начин што, гледано од позади, изгледало како да има расекотина на здолништето и танга под неа. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГЛУВЦИ ВО ВИТРИНА ЗА ХРАНА: Луѓето на аеродромот се разбегале кога го виделе ГРОЗНИОТ ПРИЗОР!

Каде што има храна за луѓе,тука нема животни, особено глувци. Не знаеме што се случило со овој бифе-ресторан, но не сакаме ниту да претпоставиме. Неколку глувци се појавиле во витрината за храна. Корисниците на Редит кои што го гледале ова видео не можеле да го скријат своето гадење затоа што …

Повеќе »

(ФОТО) Бебе родено со седа коса:„2020. е толку стресна што и бебињата се раѓаат со побелена коса!“

НОВОРОДЕНЧИЊАТА се фасцинантни. Откриени се бројни необични факти за нив, а сеедно тие сепак успеваат да не изненадат. Токму тоа се случило кога еден од родителите го видел своето новородено бебе со седа коса. Тие, исто така, споделиле фотографија од слатката фризура на бебето на популарната страница Редит и предизвикале …

Повеќе »

Невеста ја откажала венчавката бидејќи младоженецот, на социјална мрежа, се пожалил на цената на венчаницата

Иден младоженец предизвика вистински хаос и’ на Интернет и во неговиот љубовен живот кога направил проблем поради цената на фустанот што го избрала неговата вереница. Објавата напишана од еден корисник на „Редит“ на оваа платформа го довела во сериозна неволја. Имено, тој напишал за својата свадба, а во таа прилика …

Повеќе »

(ФОТО) Поради оваа фотографија која кружи по интернет луѓето мислат дека Стив Џобс е жив

Една фотографија на Reddit предизвика вистинска забуна деновиве во виртуелниот свет – многу корисници мислат дека Стив Џобс, кој починал во 2011 година, е сликан и дека тој всушност бил фатен во таен живот што го натерало да ја лажира сопствената смрт. Фотографијата е направена во Египет и е откриена …

Повеќе »

(ФОТО) Се искачил на Монтеверест и докажал дека Земјата е округла!

Повеќето луѓе постари од пет години знаат дека Земјата не е рамна. Но, од некоја причина „рамноземјашите“ не сакаат да отстапат од нивните тврдења. Иако веќе постои огромен број докази кои сугерираат дека Земјата е округла, една фотогарфија можеби ги соборила сите теории на противниците на таа идеја. Во постот …

Повеќе »