Tag Archives: србија

(ВИДЕО+ФОТО) Србија е шампион на АТП Купот: Истата генерација после Дејвис купот на својата змја и ја донесе првата титула на светски првак!

Србија е шампион на АТП Купот! Екипата на Ненад Зимоњиќ ја совлада Шпанија со 2:1 во големото финале. Победничкиот бод на српскиот тим го постигна двојката од Новак Ѓоковиќ – Виктор Троицки. Тие ги победија Фелисијано Лопез и Пабло Каренјо Буста,во решавачкиот меч,со 6:3, 6:4 за нешто повеќе од еден …

Повеќе »

Класик во најава:Шпанија против Србија во финалето на АТП купот

Репрезентацијата на Србија во финалето на АТП Купот ќе игра против Шпанија! „Црвената фурија“ ја совлада Австралија во полуфиналето, веќе, по нивниот натпревар во синглови. Прво Роберто Баутиста Агут славеше против Ник Кирјос со 6:1, 6:4. Рафаел Надал потоа по пресврт го совлада Алекс де Минор со 4:6, 7:5, 6:1. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најава на посета на Кина: Александар Вучиќ говори кинески!

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на Инстаграм, на кинески,ја најави својата посета на оваа земја… „На овој начин сакам да ја потврдам својата псоета на Кина во април, како и задоволството и радоста што претседателот Си ќе ја посети Србија кон крајот на следната година. Сакам да му заблагодарам на …

Повеќе »

(ФОТО) ДАНИЕЛ КАЈМАКОСКИ СЕ ОБРУКА КАКО НИКОГАШ ДО СЕГА: Брзоплетост го направи непријател број 1. на Србија!

Македонскиот пејач кој се прослави во шоу програмата „Икс фактор“ каде и победи, а подоцна стана и еден од учесниците на третата сезона на ТЛЗП (Твоето лице Звучи Познато) и’ годинава учествува во истото шоу… Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски го покажа со рацете симболот на голема Албанија во центарот на …

Повеќе »

(ФОТО) ЕВЕ ЗОШТО Е ПОСЕБЕН – Емотивно интервју на Новак Ѓоковиќ за Си-Ен-Ен во пресрет на УС Опен: „Децата плачеа, не престанував да треперам до утрото“

Новак Ѓоковиќ имал 11 години и спиел во кревет кога го разбудила експлозија, проследена со сирени и парчиња искршени стакла. View this post on Instagram Believe in yourself. Every. Single. Day. 👶 #tbt A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on Oct 31, 2018 at 11:00pm PDT Тоа било 24-ти …

Повеќе »

(ФОТО) Гледате ли зошто српските медиуми пишуваат дека оваа слика е најголем пораз на нивната земја?

Откако во медиумите и на социјалните мрежи во регионот се прошири приказната за српските „парадајз туристи“ кои претставуваат ноќен кошмар на туристичките агенции, пристигна фотографија која, пишуваат српските медиуми, покажува колку ниско паднале. Српски еспресо кој фотографијата ја нарекол најголем пораз на Србија, пишува дека не е редок случај луѓето …

Повеќе »

(ФОТО) Во Србија се снима првата ЛГБТ серија:„Мојот јунак е хомосексуалец и најверојатно ќе биде моден дизајнер!“

Иако во Србија сега се снима серија, ЛГБТ јунаци веќе се појавиле и во сериите „Синѓелиќи“, „Убијците на мојот татко“, „Државен службеник“ и „Утрото ќе промени се“… Во Србија во моментов се снимаат или се монтираат повеќе од 25 серии, а по примерот на американскиот канал HBO наскоро ќе се …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГИЧНО – Српската мисица на 33. години ја загубила битката со ракот:„Ми доцнеше циклусот а лекарот ми ја кажа трагичната вистина!“

„Никогаш не ни помислував дека тоа може да ми се случи. Отидов кај гинеколог бидејќи ми доцнеше циклусот. Тестовите покажаа дека имам карцином. Немав никакви проблеми пред тоа…“  Познатата српска мисица Дијана Милојковиќ почина на 33.годишна возраст по долга борба со тешката болест. Се борела како лавица и ги мотивираше …

Повеќе »

(ФОТО) ШОКАНТНО – СЕ’ ЗА ПАРИ И СЛАВА: БОКИ 13 планирал пред ТВ камери да го менува полот!

„Бојан Јовановски во новото реално шоу ќе го оперира половиот орган! Во текот на 50. дена ќе биде прикажано се’, од подготовите за операција до неговото опоравување“, пишува белградски курир на 01.09.2012. година. Конечно Македонскиот шоумен Бојан Јовановски го менува полот! И тоа пред камерите! Као што дознава Курир, Боки …

Повеќе »