Инстант хидратација на кожата: Тајната за освежена, мазна кожа во секое време, насекаде!

Во летните горештини, кожата на лицето и деколтето бараат дополнителна нега, освен внатрешната хидратација. Како што се зголемуваат температурите, кожата може брзо да дехидрира. За среќа, постојат производи за нега на кожа специјално дизајнирани да ја задоволат оваа потреба.


Хијалуронската киселина, позната по своите хидратантни својства, стана главен производ во индустријата за нега на кожа. Оваа неверојатна состојка има способност да привлекува и задржува влага, оставајќи ја кожата свежа, мазна и сјајна. Кога се комбинира со Глуко-Глицерол, компонента идентична со природниот процес што ја поддржува самата хидратација на кожата, Еуцерин Hyaluron Filler Mist Spray нуди моќна формула која обезбедува кожата да ја добие посакуваната влажност.

Со вклучување на овој производ во секојдневната рутина за нега на кожата, може ефикасно да се бориме против дехидрацијата и да одржиме здрав, блескав тен. Неговото практично пакување овозможува да се носи насекаде и со сигурност да се има брза и навремена реакција, буквално на дофат на раката. Како што се зголемуваат температурите, кожата е неопходно да биде хидрирана и внатрешно и надворешно, со Еуцерин Hyaluron Filler Mist Spray се има доверлив придружник за летна нега на кожата.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес роденден прославува нашиот познат фолк пејач Перо Христов

Перо Христов е роден на 17 јуни 1951 година во Струмица. Тој е популарен македонски …