(ФОТО) Загрижила многумина – тага на лицето на принцезата Шарлин од Монако

Сопругата на Алберт од Монако, принцезата Шарлин од Монако, која медиумите ја нарекоа „најтажната принцеза на светот“, излегла на балконот на кралската палата со сопругот Алберт и ќерката Габриела.
Исто така, Шарлин продолжува да ги загрижува обожавателите, бидејќи овој пат го оправдала прекарот на најтажната принцеза. Целата во црно со црвен кармин, без насмевка, одвреме-навреме само ја погледнувала ќерката.

View this post on Instagram

A post shared by @hshprincealbertii


Да потсетиме, Шарлин поголемиот дел од минатата година го помина во Јужна Африка, откако и беше дијагностициран хроничен синузитис за време на нејзиното хуманитарно патување. Поради болеста завршила во болница, што ја спречило брзо да се врати во Монако, јавуваат странските медиуми.
А откако во ноември конечно пристигна во Монако, набрзо го напушти бидејќи поради исцрпеност заврши во Швајцарија.
„Таа очигледно беше исцрпена, физички и емоционално. Беше преплавена со емоции и не можеше да се справи со обврските, животот воопшто, па дури и семејниот живот”, изјави Алберт за списанието People во ноември.


View this post on Instagram

A post shared by @hshprincealbertii


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Оваа физичка активност го намалува ризикот од прерана смрт за 47 проценти

Една нова студија покажа дека велосипедистите имаат 47 отсто помал ризик од прерана смрт и …