Tag Archives: монако

(ВИДЕО+ФОТО) „Таа ми е најголема поддршка“: Јелена и Новак Ѓоковиќ се заедно уште од тинејџерските денови

НОВАК ЃОКОВИЌ по десетти пат во кариерата го освои Австралија опен. Ѓоковиќ го победи Стефанос Циципас со 6:3, 7:6 (4), 7:6 (5) и со тоа го израмни рекордот на Рафаел Надал од 22 победи на Грен слем турнирите. Ѓоковиќ со оваа победа обезбеди враќање на првото место на АТП-листата. По …

Повеќе »

(ФОТО) Принцезата Шарлин објавила фотографија со сопругот, луѓето загрижени: „Сирота, тој брак е ноќен кошмар“

Принцезата Шарлин од Монако објавила фотографија со нејзиниот сопруг Алберт Втори од Монако. Таа позираше во зелен фустан и го држеше за рака својот сопруг. „Среќна годишнина“, напишала Шарлин. View this post on Instagram A post shared by HSH Princess Charlene (@hshprincesscharlene) За помалку од еден ден оваа фотографија собра …

Повеќе »

(ФОТО) Загрижила многумина – тага на лицето на принцезата Шарлин од Монако

Сопругата на Алберт од Монако, принцезата Шарлин од Монако, која медиумите ја нарекоа „најтажната принцеза на светот“, излегла на балконот на кралската палата со сопругот Алберт и ќерката Габриела. Исто така, Шарлин продолжува да ги загрижува обожавателите, бидејќи овој пат го оправдала прекарот на најтажната принцеза. Целата во црно со …

Повеќе »

Дождот ја скрати трката, Перез ја искористи грешката на Ферари

Макс Ферстапен повторно подобар од Леклер, на тој начин Холанѓанецот ја зголеми предноста во генералниот пласман. Спектакуларна Формула 1 трка во Монте Карло! Дури и кога времето беше „нормално“, уличната трка во Кнежеството секогаш привлекуваше големо внимание. Кога на тоа ќе се додаде фактот дека во пресрет на планираниот старт …

Повеќе »

(ФОТО) Формула 1 – На Леклер пол во неговиот роден град, Ферстапен четврти

Возачот на Ферари, Шарл Леклер ја освои пол-позицијата пред трката за Големата награда на Монако. Квалификациите ги заврши за 1:11.376, а одличниот прв дел од викендот за Ферари го заврши Карлос Саинц Јуниор кој имаше второ време (+0.225). Alonso goes P5! TOP 10 (with four minutes to go)LECSAIPERVERALONORHAMRUSVETOCO#MonacoGP #F1 pic.twitter.com/AHSXuZ0JFl …

Повеќе »

(ФОТО) Принцезата Шарлин прв пат проговорила за своето здравје: „Долго, тешко и толку болно“

Принцезата Шарлин од Монако по прв пат проговорила за нејзината едногодишна борба со болеста, признавајќи дека била „долга, тешка и толку болна“. Принцезата, која се појави со нејзината 7-годишна ќерка Габриел на настанот на Модната недела во Монте Карло, за локалните медиуми изјавила дека останува „кревка“ откако се вратила во …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕШКО БОЛНА: Конечно се знае ВИСТИНСКАТА ДИЈАГНОЗА на најтажната принцеза! Едно не е јасно!

Светските медиуми пишуваат дека Шарлин од Монако има епилепсија. Првиот напад го имала минатото лето, кога започнале нејзините семејни проблеми. По една година погодување зошто принцезата Шарлин половина од тоа време била отсутна од дворот, многумина се убедени дека вистинската причина е откриена. Според магазинот You, сопругата на принцот Алберт, …

Повеќе »

(ФОТО) Принцезата Шарлин по лекувањето по прв пат во јавност

Ова е прво семејно излегување откако Шарлин се врати од лекување. Монегашката принцеза Шарлин се појави на трката на Формула 1 Монако Е-Прикс придружувана од нејзиниот сопруг принцот Алберт и близнаците принцот Жак и принцезата Габриела. Тоа е, воедно, прв пат нацијата да ја види јавно по шест месеци кои …

Повеќе »

(ФОТО) СВРТЕЛА НОВ ЛИСТ: Најтажната принцеза на светот се вратила од лекувањето – удар за Алберт, Шарлин сака со своите деца да се пресели во друга земја!

ПРИНЦЕЗАТА Шарлин од Монако конечно се врати во својата земја по повеќемесечно лекување во психијатриска клиника. Нејзината здравствена состојба веќе подолго време е главна тема на медиумите, а се сомневаа дека дури и била хоспитализирана само за да не се разведе од принцот Алберт поради неговите бројни неверства. View this …

Повеќе »