(ФОТО) За неа годините се само бројка:Кралицата на фитнесот блеска и’ на 79

За неа може слободно да се каже дека е кралица на фитнесот иако има 79. години. Глумицата, фитнес гуру и ѕвездата од Холивуд, Џејн Фонда покажала како и во осмата деценија од животот умее да заблеска на црвениот тепих.
Русокосата глумица била ѕвезда на вечерта појавувајќи се во прекрасна тоалета на црвениот тепих на галата ЛАКМА: АРТ + ФИЛМ. За овој настан таа избрала делумно провидна црна тоалета.
Подеднакво сексапилна, Џејн Фонда храбро ги покажала и’ голите раменици, младешка фризура и нежна шминка. Целиот труд и работа во изминатите години и тоа како се исплатиле, глумицата воодушевува и’ на 79. години.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …