Tag Archives: џејн фонда

(ВИДЕО) СКАНДАЛ НА ФЕСТИВАЛОТ ВО КАН: Познатата актерка ја гаѓала режисерката во глава, откако ја исфрлила од такт!

Таа не се ни свртела… Актерката Џејн Фонда (86) е позната по својот фитнес режим поради кој во деветтата деценија изгледа одлично. Но, освен што воодушеви со својот младешки изглед, на овогодинешниот Кански фестивал, таа ги изненади сите со скандалозен испад. Имено, таа на режисерката Жистин Трије и ја врачила …

Повеќе »

(ФОТО) Го промениле личниот опис и ОД БОТОКС ГО ИСКРИВИЛЕ ЛИЦЕТО: Престанале да се „боцкаат“ и решиле природно да стареат – вака изгледаат сега

Сè попристапната естетска медицина изгледа како најлесното решение за отстранување на знаците на старост. Голем број познати личности порано или подоцна подлегнаа на „шармот“ на ботоксот, филерите, но и на поинвазивните методи за да изгледаат помлади и потонирани. Меѓутоа, некои од нив се покајале и решиле природно да стареат. Сајмон …

Повеќе »

(ФОТО) Џејн Фонда објавила дека боледува од рак: „Почнав со хемотерапија“

Актерката Џејн Фонда (85) синоќа на социјалните мрежи со своите фанови ја сподели тажната вест дека боледува од рак. Таа во оваа прилика го привлече вниманието на уште една важна тема, дека е свесна дека повеќето луѓе немаат ист третман како неа, но и дека болеста нема да ја спречи …

Повеќе »

МОЌНИ ЗБОРОВИ – Најдобри совети за животот кои било кога ќе ги слушнете: Овие мудри зборови на Џејн Фонда треба да се запамтат!

Внимателно прочитајте го секој збор Од почетокот на нејзината кариера до денес, Џејн Фонда ја искористи славата што ја стекна за добри работи, создавајќи платформа за социјален активизам и ширејќи позитивни пораки. Споделувајќи скапоцени животни лекции, таа стана една од омилените холивудски диви за многумина. Еве неколку нејзини незаборавни зборови: …

Повеќе »

(ФОТО) ЕДНАШ БОРЕЦ СЕКОГАШ БОРЕЦ – СО АПЛАУЗ И НАВИВАЊЕ уапсена познатата глумица!

Познатата актерка Џејн Фонда е уапсена во Вашингтон за учество во протести за климатски промени. Џејн го најавила своето пристигнување на социјалните медиуми, а нејзиното апсење било проследено со аплауз и навивање на присутните. View this post on Instagram How dare you!! No force on earth can stop my grandma. …

Повеќе »

(ФОТО) Искрено – Џејн Фонда за борбата со ракот:„Никогаш не сум помислила дека ќе живеам толку долго!“

На прашањето како напредува опоравувањето после болеста, Фонда вели:„Тоа е процес кој трае!“ Со децении Џејн Фонда (81) била синоним за здрав живот и вежбање. Оваа филмска дива и добитничка на Оскар покренала револуција во фитнесот кога во 1982. година издала ВХС касети со вежби. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ФОТО) Џејн Фонда со фластер среде емисија:„Еј, светот се распаѓа, што е една усна“

Холивудската актерка Џејн Фонда неодамна била оперирана од рак на устата. Лекарите и отстраниле малиген израсток што се појавил на долната усна. На промоцијата на нејзината серија „Грејс и Френки“ таа носела фластер на усната. „Сакам да објаснам за фластерот. Штотуку ми отстранија рак од усната. Мислев дека ќе заздрави …

Повеќе »

(ФОТО) По повод 80. роденден Џејн Фонда признала: „Мислев дека нема да доживеам 30. години и дека ќе умрам како зависничка“

Во големо интервју кое го дала по повод 80. роденден, актерската легенда Џејн Фонда открила многу непознати детали за себе. Рекла дека жали што не минала повеќе време со своите деца, проговорила за пропаднатите бракови, но признала и’ дека никогаш не мислела дека ќе живее толку долго… Таа е една …

Повеќе »

(ФОТО) За неа годините се само бројка:Кралицата на фитнесот блеска и’ на 79

За неа може слободно да се каже дека е кралица на фитнесот иако има 79. години. Глумицата, фитнес гуру и ѕвездата од Холивуд, Џејн Фонда покажала како и во осмата деценија од животот умее да заблеска на црвениот тепих. Русокосата глумица била ѕвезда на вечерта појавувајќи се во прекрасна тоалета …

Повеќе »