(ФОТО) Убиство кое го шокирало Холивуд: Марго Роби споделила прва фотка од себе во улогата на трагично починатата глумица

28-годишната актерка Марго Роби е позната по нејзините фантастични трансформации за улогите.
Холивудската актерка има само 28. години, а зад себе има неколку забележителни улоги.
Станува збор за Марго Роби, која се прослави со улогата во филмот „Волк од Вол Стрит“, а потоа и’ со одличните перформанси во филмовите „Самоубиствен одред” и „Јас, Тоња”.


А наскоро во кината доаѓаат два нејзини филма, со што Марго дополнитено ќе се лансира во филмската ѕвездена орбита – „Mary Queen of Scots” (Марија кралица на Шкотите) и „Once Upon a Time in
Hollywood” (Беше еднаш во Холивуд). Во првиот убавата актерка ќе ја играа кралицата Елизабета I, а во другиот брутално убиената актерка Шерон Тејт.

@MaryQueenMovie #MaryQueenofScots


A post shared by @ margotrobbie on

Станува збор за филмот на режисерот Квентин Тарантин со Бред Пит
и Леонардо Ди Каприо во главните улоги, а дејствието го следи убиецот Чарлс Менсон и неговиот култ, кој бил во нивниот крвав марш во 1969. година,а меѓу другите,ја убиле сопругата на режисерот Роман Полански, Шерон Тејт како и нејзините пријатели со кои таа вечерта се дружела дома.

Работите да бидат уште потрагични, актерката била во 9. месец од бременоста а откако била избодена 16. пати со нож, со нејзината крв убијците го напишале зборот „свиња” на влезната врата. Телото наредното утро го нашла чистачката.

First look. #OnceUponATimeInHollywood @onceinhollywood

A post shared by @ margotrobbie on

Марго неодамна беше на Инстаграм, каде ја следат речиси 15. милиони обожаватели, споделила една фотографија од улогата што ја има, а мораме да признаеме дека сличноста е неверојатна. Филмот во кино салите пристигнува во лето 2019. година,а ние веруваме дека дотогаш ќе добиеме уште подетален увид во она што го очекуваме.

Фото: Инстаграм

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: две години без нашиот истакнат поет, преведувач и професор Драги Михајловски

Драги Михајловски е роден на 16 октомври 1951 година во Битола, каде го поминал и …