Tag Archives: Леонардо Ди Каприо

(ВИДЕО) Леонардо ДиКаприо и Џенифер Лоренс прв пат заедно на филм

Нетфликс го објави првиот трејлер за Don’t Look Up, црна комедија со научно-фантастични елементи, во која играат Леонардо Ди Каприо и Џенифер Лоренс. Освен нив, во филмот играат и многу други холивудски sвезди, како Мерил Стрип, Тимоти Шалејм, Џон Хил, Кејт Бланшет, Тајлер Пери и Аријана Гранде. Филмот е во …

Повеќе »

(ФОТО) Актерот и моделот раскинале: Ди Каприо не излегува со девојки постари од 25. години

Исклучок не била ниту поранешната девојка, Камила Мороне… Холивудскиот актер не однесе ниту една девојка пред олтарот. Последните три години ги помина со аргентинскиот модел и токму кога сите помислија дека ќе се смири, Лео повторно е соло. Леонардо ди Каприо (46) е познат како еден од најголемите холивудски заводници, …

Повеќе »

(ФОТО) Славниот холивудски ерген тајно се оженил: Девојката му е бремена!?

Најпознатиот ерген Леонардо Ди Каприо тајно се оженил. Камила Мороне, со која е веќе две години, наводно станала негова сопруга пред Оскарите, што се одржаа на 10. февруари. За тоа веќе се шпекулирало затоа што тие по прв пат се појавиле заедно на церемонијата. Наводно, се венчале во тајност затоа …

Повеќе »

(ФОТО) ДЕКОЛТЕ ДО ПАПОК: Маргот Роби за малку, на црвениот тепих, ќе ги покажела градите!

На лондонскиот плоштад Леицестер во вторникот вечер се собрал холивудскиот крем, од режисерот Квентин Тарантино (56) до глумците Маргот Роби (29), Леонардо ДиКаприо (44) и Бред Пит (55). Повод била премиерата на нивниот филм „Си било еднаш во Холивуд“ кој го режирал Тарантино. Маргот Роби во филмот ја отелотворува убиената …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Затворен рајскиот залив од познатиот филмски хит: Каде човечката нога минува, “тука трева не расте”

Плажата е клучно место за приказната на филмот во кој главната улога ја толкувал Леонардо Дикаприо… Тајландскиот залив, кој по филмот „Плажа” станал познат ширум светот, ќе остане затворен до 2021. година, бидејќи неговата флора и фауна се тешко нарушени поради огромниот број на посетители. Заливот Маја, на островот Фи …

Повеќе »

(ФОТО) Леонардо ДиКаприо донирал 100. милиони долари за спас на планетата

Неговата организација која се бави со собирање донации уште од 1998. година успеала да собере повеќе од 100. милиони долари за борба против климатските промени… Американскиот глумец Леонардо ДиКаприо (44) со години се бори за правата на животните и за спас на Земјата, а сега неговата организација „Leonardo DiCaprio Foundation“ …

Повеќе »

(ФОТО) Леонардо Ди Каприо се жени:Видете ја невестата!

Американските медиуми објавија дека актерот Леонардо Ди Каприо ќе се жени со моделот Камил Мороне. Леонардо (43) и Камил (21) во врска се осум месеци. Пријателите на Лео тврдат дека пасторката на познатиот Ал Пачино, го завела Оскаровецот “како никој досега”, и додале дека е “подготвен за брак и деца”, …

Повеќе »

(ФОТО) Убиство кое го шокирало Холивуд: Марго Роби споделила прва фотка од себе во улогата на трагично починатата глумица

28-годишната актерка Марго Роби е позната по нејзините фантастични трансформации за улогите. Холивудската актерка има само 28. години, а зад себе има неколку забележителни улоги. Станува збор за Марго Роби, која се прослави со улогата во филмот „Волк од Вол Стрит“, а потоа и’ со одличните перформанси во филмовите „Самоубиствен …

Повеќе »

Како Бред Пит станал двојник на Леонардо ди Каприо?

Леонардо ди Каприо (43) не издржал и на социјалните мрежи ставил фотографија на која е со Бред Пит (54) на снимањето на новиот филм на Квентин Тарантино „Беше еднаш во Холивуд“. Дејствието се случува во 1969. година, на врвот на хипи движењето,а главните јунаци се бивша ѕвезда од вестерн серија …

Повеќе »