(ФОТО) Таа е од него постара 13. години: Многумина мислат дека нивната љубов не е вистинска но тие слават 22. години брак!

За овој холивудски пар често може да се слушне дека е „контроверзен“.
Станува збор за 49. годишниот австралиски глумец, Хју Џекмен и неговата 13. години постара сопруга Дебора Ли Фурнес со која е во среќен и складен брак од дамнешната 1996. година.
А токму во големата разлика во години се крие нивната „контроверзност“, бидејќи се чини дека светот е повеќе навикнат само на парови кај кои разликата во годините е во корист на посилниот, а не поубавиот и понежен пол.

Иако брачниот пар Џекмен не е единствен таков холивудски пр, секако е еден од најпознатите.
А, нивното семејство кое брои и две деца, последните денови се одмора на италијанскиот остров Капри кој е многу популарна летна дестинација на богатите и славните.


Фотографиите на двојката од бродот нè потсетија на нивната љубовна приказна која започна во Австралија, каде што и двајцата се родени, на сет од телевизиската серија „Коррели’, каде Дебора-Ли ја играла главната улога. Хју подоцна ја остварил својата светска кариера и се преселиле во Холивуд, додека неговата сопруга останала, во голема мерка, како глумица позната само на австралиската публика.


Глумецот во медиумите често го обвинувале дека неговиот брак е само прикривање и дека тој е всушност хомосексуалец, и дека ова е една од причините зошто овој холивудски заводник се оженил за многу постара дама. Но, Хју веќе во неколку наврати постојано истакнувал дека Дебора-Ли е најдоброто нешто што му се случило во животот и дека му е мило што се сретнале пред некој од нив да бил славен.


Двојката заедно има две деца, синот Оскар и ќерката Ава, кои ги усвоиле откако Дебор имала две спонтани абортуси, а и покрај разните гласини, дуото изгледа вљубено како и првиот ден.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …