Tag Archives: слава

(ВИДЕО) ДОБИЛА ЦРНО ВИНО ЗА СЛАВАТА И САКАЛА ДА ГО НАПИЕ: ЗАБЕЛЕЖАЛА НЕШТО ЧУДНО ВО ШИШЕТО, А КОГА ВИДЕЛА ШТО Е СЕ ШОКИРАЛА!

Виното е претежно составен дел од подарокот за слава кај Србите. Сепак, една корисничк на TikTok добила шише црвено вино во кое немало вино, туку – варени домати. – Го знаете тоа чувство кога ги отворате подароците што сте ги добиле за слава? Секој обично ти носи вино, а потоа …

Повеќе »

(ФОТО) УБИЛ 2. ЛИЦА, ТВРДИ ДЕКА НА НИШТО НЕ СЕ СЕЌАВА, ПА ПОМИНАЛ НЕКАЗНЕТО: Актерот со години крие морничава тајна!

Тој е познат по многубројните улоги, бракот со Сара Џесика Паркер, но и страшната несреќа за која никогаш не бил казнет. Метју Бродерик, актер и сопруг на Сара Џесика Паркер, може да се пофали со богата актерска кариера, но при спомнувањето на неговото име многумина се сеќаваат дека тој бил …

Повеќе »

(ФОТО) 10. НАЈПЛАТЕНИ ЛУЃЕ ВО СВЕТОТ: Спортистите доминираат, глумците ги следат во чекор…

Славата и парите често одат рака под рака, а овие 10. најдобро платени познати личности го докажуваат тоа. Според магазинот GQ, на листата повеќето се спортисти. Кајли Џенер – 590 милиони долари Иако сè уште заработува од кариерата во реално шоу, главниот приход сепак доаѓа од брендот Kylie Cosmetics. Тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Славниот глумец,Том Харди, имал секс со мажи, а што мисли сега за неговата машкост?

Том Харди се враќа во продолжението на филмот за суперхерои „Venom“, базиран на истоимениот роман на Марвел. Актерот вели дека поради таа улога, но и поради претходните, на луѓето им изгледа помажествено. Сепак, Харди, кој глумеше и во филмовите „Bronson”, „Warrior”, „The Dark Knight Rises”, „Mad Max: Fury Road”, вели …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НА 21. ГОДИНА БЕШЕ ГЛАВНА ЅВЕЗДА НА ЈУГОСЛАВИЈА: Потоа се случило силување, тешка депресија и таа ИСЧЕЗНУВА!

Татјана Камерон, кај нас попозната како Тајчи, денес има 51. година и има доволно искуство за отворено да зборува за својата болка. Во тие години Југославија полуде по неа. Тајчи имаше само 21. година и на прв поглед се што и треба на една млада жена. Но … Животот и …

Повеќе »

(ФОТО) СЕКОЈА ЧЕСТ! Една од НАЈУБАВИТЕ жени на светот наполнила 51. година! Дали е реално и понатаму да изгледа ВАКА ДОБРО!?

Поранешниот топ модел изгледа неверојатно и во шестата деценија… Еден од најбараните супермодели на сите времиња, рамо до рамо со Синди Крафорд и Наоми Кембел, е Клаудија Шифер. Оваа русокоса висока 180. сантиметри „жареше и палеше“ на модните писти, а и денес таа е синоним за беспрекорна манекенка, убава, успешна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ранду од Касандра сега има 60. години и никогаш не би го препознале

„Касандра“ е веројатно најгледаната латиноамериканска теленовела на сите времиња на овие простори. Скоро нема некој што не знае за Касандра, Игнатиј, Луис Давид, Ранду и Доринда. Славниот Ранду, на кого Касандра му беше ветена невеста, беше смртно заљубен во неа, во серијата тој беше фрлач на нож во циркус. Актерот …

Повеќе »

(ФОТО) Посни солени обланди со три фила

Потребно е: 1 пакување обланди, малечки 250 г маргарин 100 г печен сусам 250 г посен мајонез 50 г сенф 1 лимон, сок сол Подготовка: маргаринот изматете го и додајте ги останатите состојки, да добиете хомогена смеса. Поделете на три дела и додавајте: 1 – 2 лажици ајвар 2 – …

Повеќе »

(ВИДЕО) Свечена подарок погача

Оваа погача е идеална за подарок или свечена трпеза Состојки: 800 г брашно 400 мл млако млеко 4 лажици масло 4 лажици кисела павлака 1 лажичка сол 1 лажичка шеќер 1 квасец 1 јајце Подготовка: во топлото млеко ставете го изронетиот квасец, 1 лажичка шеќер, 2 лажици брашно. Измешајте и …

Повеќе »