(ФОТО) Таа е ќерка на Горан Бреговиќ која е плод на бурна љубов пред бракот со сопругата Џенана!

Горан Бреговиќ ужива во бракот со Џенана Суџука со која има три ќерки. Но, познатиот музичар станал татко пред венчавката со манекенката, кога од врската со Јасенка ја добил ќерката Жељка.
На Брега во раните дваесетти години му се случила љубов со Јасенка, која се бавела со танц, а раѓањето на ќерката се случило во раните давесетти години. Иако, врската бргу била прекината, Горан Бреговиќ ја признал ќерката Жељка, и сиве овие години за неа се грижел како и за трите ќерки од бракот со Џенана.

Најстарата наследничка на Горан Бреговиќ живее во Австрија, има две деца, а нејзината ќерка ги повлекла гените на својот дедо. Имено, миленичката на Жељка свири клавир на што мајката, па и дедото биле посебно горди.


My mother with my baby 💜

A post shared by Zeljka Bregovic (@shelly31ja) on


My Girls 🐠

A post shared by Zeljka Bregovic (@shelly31ja) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

SoundEdge објавија две нови песни

Музиката што долго време лебдеше во воздухот на SoundEdge студиото, што излегуваше и влегуваше од …