(ФОТО) Принцот Вилијам споделил трик со кој неговите деца заспиваат во рекорден рок

Војводата од Кембриџ, и покрај неговите должности како член на кралското семејство, е многу посветен татко. Принцот Вилијам е вклучен дури и во рутината на заспивање на неговите три деца – седумгодишниот Џорџ, петгодишната Шарлот, како и нивниот најмлад син Луис (2).
Уморен од долготрајно и исцрпувачко успивање, тој нашол трик што значително ја скратува оваа битна работа.
“Синоќа започнавме да гледаме еден од новите документарни филмови на Сер Дејвид Атенборо. Ги собрав децата и ги поканив да дојдат. Тоа е идеален начин да се смират и да се подготват за спиење”, изјавил принцот Вилијам за BBC Radio 4.


View this post on Instagram

The Duke and Duchess of Cambridge are delighted to share new photographs of their family with @DavidAttenborough. The photographs were taken earlier this week in the gardens of Kensington Palace, after The Duke and Sir David attended an outdoor screening of Sir David’s upcoming feature film 🎞️ ‘David Attenborough: A Life On Our Planet’. With a shared passion for protecting the natural world, they continue to support one another in their missions to tackle some of the biggest environmental challenges our planet faces. This includes working together on The @EarthshotPrize 🌍 the most prestigious global environment prize in history – further details of which will be shared in the coming weeks. When they met, Sir David gave Prince George a tooth from a giant shark 🦷 the scientific name of which is carcharocles megalodon (‘big tooth’). Sir David found the tooth on a family holiday to Malta in the late 1960s, embedded in the island’s soft yellow limestone which was laid down during the Miocene period some 23 million years ago. Carcharocles is believed to have grown to 15 metres in length, which is about twice the length of the Great White, the largest shark alive today.


A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) on


Покрај тоа што гледаат многу корисни работи гледајќи документарни филмови, децата можат да се смират и да заспијат со нив, што е идеално пред спиење.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Какво време не очекува денес и утре

Метео прогноза на Славчо Попоски: Денес, како и утре (понеделник) во Македонија очекуваме постабилна атмосфера, …