(ФОТО) Немирната блузичка на Меган Маркл станала летен хит

Меган Маркл веќе некое време се крие од јавноста, бидејќи веќе не е официјално член на британското кралско семејство. Сепак, сè уште се зборува за нејзините модни комбинации со кои таа кршела строги норми. Меѓу нив е една „непослушна“ блуза која сега е вистински моден тренд.
Со сопругот Хари и синот Арчи, Меган го замени животот под лупата на јавноста со многу помирен во САД.
Претходно, за само две години, таа стана една од најпопуларните жени во светот. Таа привлекуваше внимание на секој чекор, особено со нејзините комбинации на облека, кои многу внимателно без анализирани и често на удар на критиката.
Што и да носеше, не можеше да ги задоволи најголемите критичари кои би пронашле вина за секое нејзино модно издание. Една од нив беше комбинацијата што ја носеше во 2019. година во Кејптаун, Јужна Африка, при што одаде почест на убиената 19-годишна студентка.
Меган приватно го посетила местото каде жителите на тој град врзале панделки во спомен на девојката, а фотографијата од војвотката потоа била објавена на тогашниот официјален профил на Сасекс на Инстаграм.


View this post on Instagram

“Simi kunye kulesisimo” – ‘We stand together in this moment’ The Duchess of Sussex has tied a ribbon at the site where 19-year-old Cape Town student Uyinene Mrwetyana was murdered last month, to pay her respects and to show solidarity with those who have taken a stand against gender based violence and femicide. Over the last month in Capetown, protests erupted through the streets in outrage over GBV in South Africa. The Duke and Duchess had been following what had happened from afar and were both eager to learn more when they arrived in South Africa. The Duchess spoke to the mother of Uyinene this week to relay their condolences. Visiting the site of this tragic death and being able to recognise Uyinene, and all women and girls effected by GBV (specifically in South Africa, but also throughout the world) was personally important to The Duchess. Uyinene’s death has mobilised people across South Africa in the fight against gender based violence, and is seen as a critical point in the future of women’s rights in South Africa. The Duchess has taken private visits and meetings over the last two days to deepen her understanding of the current situation and continue to advocate for the rights of women and girls. For more information on the recent events in SA, please continue to follow our tour #AmINext


A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Национално триатлон првенство – Дојран 2024

Викендов во Дојран, во организација на Триатлон федерација на Македонија и Општина Дојран, ќе се …