(ФОТО) Милионер, за инает, изградил ѕид од сено за да му го блокира погледот на соседот

Милионер од Англија е обвинет дека навредливо изградил ѕид висок приближно пет метри од бали со сено за да го блокира погледот на својот прв сосед.
Стивен Бет (69), поранешен висок полициски службеник за криминал во Норфолк, изградил барикада од сено за да го блокира погледот на соседот кон неговиот имот.

This image has an empty alt attribute; its file name is zid-od-slama-1-1024x576.jpg
Бет првенствено ги засадил дрвјата за да се заштити од љубопитните погледи, но тие биле исечени, за што го обвинил својот прв сосед.
Иако виновникот никогаш не бил пронајден, Бет не се откажал од идејата дека тоа го направил неговиот прв сосед Џон Тарнер (50), кој живее во куќата со мајка му Максин (78).


This image has an empty alt attribute; its file name is zid-od-slama-2.jpg
Поради тоа, како одмазднички чин изградил ѕид од сено по должината на задната градина на соседот.
Бет има огромен имот со замок од 18 век, додека Тарнер има поскромна куќа во слепа улица.
Тарнер, кој е старател на неговата мајка, имал конфликт со соседот поради ова прашање. Кога првпат бил изграден ѕидот со бали, тој втрчал да се пожали, а потоа се вратил и го срушил ѕидот со тоа што ги соборил горните бали.
Оттогаш, ѕидот е повторно изграден со помош на копачи за да биде поцврст и потешко да се урне.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …