Tag Archives: милионер

„Милионер“ повторно се враќа на малите екрани! Проверете си го знаењето!

Во пресрет на новата телевизиска сезона, по многу години повторно на малите екрани се враќа најголемото и најгледано квиз шоу на светот „Милионер”, во соработка со United Media групацијата од оваа есен покрај емитувањето во Србија на Nova S TV, ексклузивна можност ќе имаат и македонските гледачи да уживаат во …

Повеќе »

(ФОТО) Милионер, за инает, изградил ѕид од сено за да му го блокира погледот на соседот

Милионер од Англија е обвинет дека навредливо изградил ѕид висок приближно пет метри од бали со сено за да го блокира погледот на својот прв сосед. Стивен Бет (69), поранешен висок полициски службеник за криминал во Норфолк, изградил барикада од сено за да го блокира погледот на соседот кон неговиот …

Повеќе »

(ФОТО) ПРВИОТ МИЛИОН ГО ЗАРАБОТИЛА НА 6. ГОДИНИ! Освоила 85. титули за најубаво девојче: Кога ќе ме прашаат дали сакам што сум богата…

Изабела Барет живеела во екстремен луксуз како шестгодишно дете. Имала џепарлак од 25. илјади фунти неделно, вечерала јастог и имала на располагање личен возач. Таа денес има 15. години и веќе е милионерка, но не само поради фактот што нејзините родители се богати, туку и поради сопствените заслуги. Изабела лансирала …

Повеќе »

Роналдо се почестил со ново „Бугати“ – цената е страшна!

Станува збор за специјална серија од само 10 примероци. Уште во 2020. година, протекоа информации дека еден од десетте среќници што резервирале место за новото Бугати е Кристијано Роналдо. Страстен фан на Бугати, но и колекционер на автомобили, го избра Centodieci за својот трет бугати, пишува германски Bild. Тоа е …

Повеќе »

Уживај во вкусот на омиленото кафе и стани Гранд милионер!

Кој е најлесниот начин да се стане милионер? Инвестирањето во недвижнини секогаш се исплати но е исклучително скапо хоби, купувањето на хартии од вредност е недоволно сигурна инвестиција, а криптовалутите се и понатаму многу нестабилни и за инвестирање во нив е потребна доза на храброст, но и трпеливост. Заборавете на …

Повеќе »

НИКОГАШ НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈ – Родителите го исфрлиле од дома кога имал 17. години, спиел на улица, а сега е МИЛИОНЕР!

Таихеј Кобајаши е Јапонец за кого зборуваат низ целиот свет, а неговата животна приказна го фасцинирала светот затоа што за кратко време од бездомник станал милионер. Пред две децении, Кобајаши не можел ни да сонува за ваков живот што ќе живее. Кога имал 17 години, родителите го избркале од куќата. …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – МИЛИЈАРДЕР ГИ СТАВИЛ ТАНГИТЕ ОД СОПРУГАТА ЗА ДА СЕ ЗАШТИТИ ОД КОРОНА: Веднаш е уапсен на аеродромот, но тука не е крајот на БИЗАРНОСТИТЕ!

Џон Мекафи (74), сопственик на компанијата „McAfee“, компанија која се занимава со безбедносна заштита на оперативните системи, е еден од најбогатите луѓе во Велика Британија. Проблематичниот милионер ги објавува своите авантури на Твитер, па дури и модринките што ги добивал од повремени тепачки. Тој бил уапсен поради последниот инцидент. Иако …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОРБИДЕН ЗЛОСТОР ВО ЊУЈОРК – ОТКРИЕНО КОЈ ГО ИСКАСАПИЛ МЛАДИОТ МИЛИОНЕР: Му влегол во станот, го дрогирал, а потоа ја грабнал пилата

Милионерот Фахим Салех, кој во вторникот беше пронајден искасапен во неговиот стан во Њујорк, најверојатно е убиен од неговиот личен асистент, Тирс Хаспел. Хаспел е обвинет дека влегол во станот на неговиот шеф на судбинското утро и прво го омамил, а потоа му нанел фатални повреди со нож. После тоа, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВО ЊУЈОРК ПРОНАЈДЕН РАСПАРЧАН МИЛИОНЕР: Сестрата го затекнала морбидниот призор – Се сомнева на професионална егзекуција!

Милионерот Фахим Салех е пронајден мртов во неговиот стан во Њујорк. Страшната глетка ја нашла неговата сестра која била загрижена бидејќи не и се јавувал. Кога влегла во станот, виде дека главата и екстремитетите му се исечени со пила, која сè уште била вклучена. Според првите информации, сите делови од …

Повеќе »