Tag Archives: инает

ТАТКО НА ЃОКОВИЌ: Србија ја бомбардираа 20. земји – Новак успеа и покрај тоа!

НОВАК ЃОКОВИЌ неодамна загуби од Роџер Федерер на финалето на АТП во Лондон, остана без полуфинале и прво место на крајот на годината. Публиката во Лондон аплаудираше за секоја негова грешка и Ѓоковиќ при напуштањето на теренот не ги поздрави трибините. Таткото застана во одбрана на Новак Однесувањето на публиката …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИНАЕТ – ОВА Е ЕДНА ОД НАЈТЕСНИТЕ ЗГРАДИ ВО СВЕТОТ, а приказната зад неа е потполно луда: Изградена е за да еден брат му се освети на другиот!

Сите еднаш сме виделе дека зградите никнуваат една до друга,така што можете да го гледате вашиот сосед од прозорецот во кујна или бања, но мулти-катната зграда во Бејрут е особено привлечна. Оваа зграда, која инаку се смета за најтесна во овој град, не е таква заради недостаток на простор и …

Повеќе »

(ФОТО) Се огласи и’ Кире Лазаров: „Ова е бајка – Вардар стана симбол дека е можно и она за што другите велат е невозможно!“

„Нема веќе оправдувања, Вардар докажа дека се е можно и дека треба да се верува во чуда. Неверојатно е како во тие моменти на беспарица и секакви написи, тие не се скараа, како не се наруши тимската хемија. Се случи спротивното, како сите неволји дополнително да ги мотивираа, ги зближија …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Поради инает сам на себе си изградил дворец! Денес е многу посетена туристичка атракција…

За да го изгради ова монументално здание Муса поместил повеќе од 6.000 камени, од што некои тежеле и по 150. килограми… Муса Ал Мамари во училиште се вљубил во прекрасната девојка Сајде која потекнувала од богато семејство. Ја прашал дали би му била девојка, на што таа одговорила.„Кога ќе имаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бил три пати љубезен но на крај и потврдоглав: Ова е неговото решение за паркинг местото!

Кога некој е тврдоглав, изгледа само ова е решение. Сопственикот на белиот мерцедес изјавил дека трипати го предупредил натрапникот да не паркира на тоа место затоа што е негово, но откако овој се оглушил на трите пати кажано, сопственикот на белиот мерцедес покажал мускули, пишува република. Трипати го замолил да …

Повеќе »