(ФОТО) Маска за лице со куркума: Брзи и ефектни резултати за акни, црвенило, темни флеки и брчки

Ова чудесна маска се состои од неколку едноставни и ефтини состојки, а главен меѓу нив е куркумата. Ова маска е одлична . Совршен производ за вашето лице.
Пред нанесување на маската би било добро да носите облека на која не и пречи ако се изфлека. Добро би било и да носите ракавици бидејќи куркумата ги пожолтава прстите.
За подготовка на оваа чудесна маска потребно ви е:
куркума
брашно
бадемово масло
млеко
Подготовка:во соодветен сад ставете 2 лажици баршно и 1 лажица куркума, 1 лажица бадемово масло и исто толку млеко за да добиете смеса како крем. Убаво измешајте.
Пред да ја нанесете маската лицето убаво исчистете го, па нанесете го кремот. Оставете да делува 20. минути, а потоа измијте со млака вода.
Ќе забележите инстант ефекти на лицето.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнуваат Светите Дванаесет маченици што пострадаа во времето на Диоклецијан

Првиот од нив, Памфил, презвитер на Црквата во Кесарија Палестинска, човек учен и благочестив, го …