Tag Archives: брчки

Сокот од аронија го намалува крвниот притисок и ги отстранува брчките

Познато е дека бобинки од аронија ја подобруваат циркулацијата на крвта, ги зајакнуваат крвните садови и го намалуваат ризикот од срцеви заболувања. Слободните радикали се причина за разни болести во телото, а аронијата може да ја спречи нивната појава, што спречува болести како што е дијабетесот. Аронијата го дезинфицира крвотокот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Синди Крафорд без грам шминка: Супер моделот изгледа како сите жени во ШЕСТАТА деценија!

Синди Крафорд почнала да ги збунува своите следбеници со стари слики од младоста. Синди Крафорд (55) изгледа одлично бидејќи живее здрав живот. Поранешниот супер-модел редовно вежба и внимава што јаде, токму затоа нејзиниот последен пост предизвика молк и неверување кај нејзините придружници. Синди Крафорд објавува стари слики и видеа Во …

Повеќе »

Ослободете се од брчките на природен начин со намирници од кујната

Брчките се голем проблем за жените, а најдобриот начин да се ослободите од нив се наоѓа во вашата кујна Постојат неколку начини кои можат да ви помогнат да го подмладите лицето, без да купувате скапи производи. Смеса од белки Одделете ги белките од жолчките и изматете крем од белките. Нанесете …

Повеќе »

НЕГА – Овој третман не чини ништо и е се’ попопуларен: Дава одлични резултати но морате да бидете внимателни!

Козметолозите многу често ги советуваат припадничките на поубавата половина да користат третман со мраз за нивна нега, што може да даде совршени резултати на секоја кожа. Овој трик го користат најпознатите светски sвезди, како што се Ирина Шајк и Карли Клос, кои му должат бескрајна благодарност. Сепак, употребата на овој …

Повеќе »

ЧЕСТО ПРАШАЊЕ – КАКО ДА ЈА ПОДМЛАДИТЕ КОЖАТА НА ВРАТОТ? Ова се најдобрите решенија да ги скриете брчките!

Делот од телото што жените прилично го занемаруваат, и е многу подложен на стареење, а доколку не се негува, склон е кон појава на длабоки брчки, е вратот. Поради недостаток на себум, областа на вратот е обично посува, а поради потенката кожа, таа е многу подложна на негативните влијанија на …

Повеќе »

Делот од телото што ја открива возраста на „прва“ а жените го забораваат

Еден дел од телото нè издава – исто како и сликата на Доријан Греј. Тоа е, секако, вратот, кој честопати го забораваме при негата и многу е важно да се третира на ист начин како и лицето. Вратот постојано се движи и секое движење придонесува за формирање на брчки кои …

Повеќе »

Древна тајна – Јапонски еликсир кој ги подмладува жените за 20. години: Рецепт кој се чува како богатство!

Пијте го секое утро, ќе живеете подолго и ќе изгледате помладо… Со оглед на тоа дека кај луѓето се зголемила свеста за здравјето многумина почнале да го бараат еликсирот за долговечност со цел да ги продолжат своите животи. Иако нашиот животен век значително се зголемил од пораниот период во историјата, …

Повеќе »

(Рецепт) Брчките околу очите исчезнуваат за неколку дена: Оваа домашна маска прави чуда!

Секоја жена мора да го знае рецептот за оваа маска Првите знаци на стареење се рефлектираат прво во појавата на брчки околу очите. Поради надворешните влијанија, мимиките на лицето и лошите навики во исхраната, оваа област на лицето е прва на удар. За среќа, со оваа природна маска е можно …

Повеќе »

Секој ден изедете шака бадеми: На вашето тело ќе му се случат овие 6. фантастични работи!

Доволно е само една шака бадеми на ден за да се подобри здравјето на целиот организам… Бадемите се полни со витамини и други елементи кои му даваат на нашето тело неопходна количина на хранливи материи и нè прават здрави. Природните, несолени бадеми се вкусни и хранливи закуски полни со разни …

Повеќе »