(ФОТО) Мајсторски: Расел Кроу потполно се трансформирал за новата улога

Глумецот Расел Кроу поради новата улога толку многу се транформирал што е невозможно да го препознаете.
Кроу моментално работи на новата серија во која го толкува ликот на починатиот Роџер Ејлес, долгогодишен презентер на „Фокс“.


Во серијата ќе биде прикажан неговиот живот, како и моментот од 2016. година кога дал отказ поради обвинувања за сексуално вознермирување.


Роџер починал девет месеци подоцна, на возраст од 77. години, после пажање во бањата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

“Џез лектира” на Националниот џез оркестар гостува во Велес

По концертот во Скопје, Националниот џез оркестар со програмата под наслов “Џез лектира” гостува во …