Tag Archives: презентер

(ФОТО) Гордана Ѓорчева ги покажа најголемите богатства!

Со години ја следиме и за неа времето како да застанало. Но, факт е и дека без оглед какви вести ни соопштува задоволство е да се гледа и слуша бидејќи Гордана Ѓорчева е една од најдобрите македонски презентерки на вести. Со одличен однос пред камерите, а секако и дикција… Животот …

Повеќе »

(ФОТО) СРЦЕТО ТОА ТРЕБА ДА ГО ИЗДРЖИ – ДВЕ ТРАГЕДИИ ВО ИСТИ ДЕН: Македонската презентерка ја загуби мајката, а на истиот датум пред осум години и почина и’ сопругот кој беше познат актер

Животот е непредвидлив и суров, тежок колку и убав, а тоа на своја кожа и тоа како го искуси Гордана Ѓорчева, познатата ТВ-презентерка која со години е заштитно лице на националниот сервис… Таа со емотивна посвета се прости од својата мајка која почина на ист датум како и нејзиниот сопруг, …

Повеќе »

(ФОТО) Мајсторски: Расел Кроу потполно се трансформирал за новата улога

Глумецот Расел Кроу поради новата улога толку многу се транформирал што е невозможно да го препознаете. Кроу моментално работи на новата серија во која го толкува ликот на починатиот Роџер Ејлес, долгогодишен презентер на „Фокс“. Во серијата ќе биде прикажан неговиот живот, како и моментот од 2016. година кога дал …

Повеќе »

Кејси Афлек се повлекол, како презентер, од 90. доделување Оскари!

Помладиот брат на Бен Афлек во 2017. година ја освоил наградата за најдобар глумец во конкуренција со Дензел Вашингтон и Рајан Гослинг. Освоил и Златен глобус и бројни награди на филмските критичари… Кејси Афлек (42), глумец кого две членки на филмската екипа го обвиниле за сексуално вознемирување на филмскиот сет, …

Повеќе »

(ФОТО) Татјана Стојановска во 1992. стана „Мис на Македонија“:Погледнете ја во бикинито од изборот!

Во нашата држава се имаат организирано многу избор за Мис, но секогаш се памти она првото што се случило и која била најубавата Мкедонка. Неа пак ја гледаме секоја вечер и не можеме да не и се восхитуваме… Татјана Стојановска е една од најпознатите и најдобрите ТВ презентерки во нашата …

Повеќе »